Virgin Atlantic z codeshare z Air France i KLM

Virgin Atlantic z codeshare z Air France i KLM

4 marca br. Virgin Atlantic oraz Air France i KLM zawarły umowę codeshare, co przełoży się na zwiększenie możliwości podróży transatlantyckich dla klientów wspomnianych linii.

Umowa codeshare między Virgin a Air France i KLM

Pasażerowie KLM i Air France uzyskają możliwość podróżowania przez Atlantyk z wykorzystaniem lotnisk w Manchesterze i w Londynie (Heathrow), z kolei podróżujący liniami Virgin Atlantic będą mogli skorzystać z lotnisk Charlesa de Gaulle’a w Paryżu oraz Schiphol w Amsterdamie. Tym samym klienci wspomnianych przewoźników otrzymają więcej dogodnych opcji lotów z przesiadkami z mniejszych portów lotniczych, zarówno na Wyspach Brytyjskich, jak i na kontynencie.

 • Chicago (IL)
  Wylot z Warszawy
  od 1387 PLN
  Nowy Jork (NY)
  Wylot z Warszawy
  od 2232 PLN

Ponadto w ramach zawartego porozumienia, współpraca codeshare obejmie również loty większościowego udziałowca brytyjskiej linii – amerykańskiego giganta Delta Air Lines.

Co to jest codeshare?

Porozumienie codeshare zawierane jest między liniami lotniczymi i pozwala na sprzedaż oraz wystawianie biletów jednego partnera przez drugiego. We wspomnianym przypadku Virgin Atlantic będzie mógł wystawiać pod swoją marką bilety lotnicze Air France oraz KLM i na odwrót. Ta praktyka, dość często stosowana w branży lotniczej, pozwala na zagęszczenie siatki połączeń i zwiększenie możliwości podróżowania przez klientów.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!