Wizz Air poleci do Uzbekistanu?

Wizz Air poleci do Uzbekistanu?

Jak podało uzbeckie Ministerstwo Rozwoju, na przełomie kwietnia i maja swoją wizytę w Taszkiencie złoży szef Wizz Aira – Jozsef Varadi. Jej celem będzie uzyskanie porozumienia w sprawie uruchomienia przez węgierskiego przewoźnika nowej trasy – z Europy do Uzbekistanu.

Tanie loty do Uzbekistanu

W komunikacie wydanym przez uzbeckie ministerstwo możemy przeczytać, m.in. o dużym zainteresowaniu węgierskiego przewoźnika uruchomieniem lotów z Budapesztu do Taszkientu. W grę mają wchodzić także inne lotniska w Uzbekistanie, ale jest mało prawdopodobne, żeby Węgrzy zdecydowali się już na początku na uruchomienie kilku tras. Wiadome jest, że ze względu na charakter negocjacji i projektowanej umowy, Wizz Air będzie mógł obsługiwać tę trasę jedynie z lotniska wylotowego w Budapeszcie.

To oznacza, że polscy turyści, którzy będą chcieli skorzystać z tego atrakcyjnego połączenia lotniczego, powinni nastawić się na podróż z przesiadką w stolicy Węgier.

Egzotyczne trasy Wizz Aira

Loty na trasie Budapeszt Taszkient byłyby kolejnym długodystansowym połączeniem węgierskiego przewoźnika. Od kilku lat samoloty Wizz Aira latają na trasie do Dubaju, m.in. z Katowic czy Budapesztu. Tanie połączenie lotnicze do Taszkientu może stać się drugą najdłuższą trasą tej linii.

Warto przypomnieć, że od 1 lutego tego roku obywatele Polski i 44 innych krajów mogą podróżować do Uzbekistanu w celach turystycznych bez wiz, jedynie na podstawie ważnego paszportu.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!