Erupcja Etny: lotnisko w Katanii zamknięte

Erupcja Etny: lotnisko w Katanii zamknięte

W związku ze zwiększeniem aktywności wulkanu Etna na Sycylii (Włochy), lotnisko w Katanii zostało zamknięte 20 lutego br. w godzinach wieczornych. Planowane loty zostały przekierowane do innego portu lotniczego na wyspie - na lotnisko Falcone-Borsellino w Palermo.

Odwołane loty do Katanii

Wulkan Etna, który góruje nad tym włoskim miastem przebudził się wczoraj rano po kolejny raz w ostatnich tygodniach. Reakcja władz lotniska była niemal natychmiastowa – ruch w porcie lotniczym Fontanarossa został ograniczony do 4 operacji na godzinę. Zaobserwowana w ciągu dnia aktywność Etny spowodowała podjęcie decyzji o całkowitym zamknięciu portu dla ruchu lotniczego od godziny 18.

Sytuacja dotknęła także pasażerów z Polski – m.in. zaplanowanego na godzinę 19:10 lotu Wizz Aira do Warszawy. Lot został przeniesiony do portu lotniczego w Palermo, a podróżni zostali przewiezieni na to drugie lotnisko.

Aktywność Etny wpływa na ruch lotniczy

Podobna sytuacja miała miejsce już w grudniu zeszłego roku. Także wtedy w wyniku erupcji Etny ruch lotniczy w Katanii został zawieszony ze względu na emisję pyłów wulkanicznych.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!