Koniec Ryanair Holidays. Irlandczycy wycofują się z wycieczek

Koniec Ryanair Holidays. Irlandczycy wycofują się z wycieczek

Koniec z Amazonem podniebnych podróży! Po dwóch latach Ryanair zamyka usługę Holidays, która umożliwiała rezerwację wycieczek na zasadzie połączenia rezerwacji biletu lotniczego, pokoju hotelowego i transferu lotniskowego.

Ryanair Holidays ruszyło pod koniec 2016 roku

Uruchomienie Ryanair Holidays w grudniu 2016 roku było efektem wdrożenia strategii rozwoju irlandzkiego giganta, która opierała się na rozszerzaniu wachlarza produktów podróżniczych oferowanych przez linie lotnicze. W jej ramach, oprócz Ryanair Holidays, ruszyła m.in. usługa Ryanair Rooms, która pozwala na rezerwowanie pokojów hotelowych. Według słów przedstawicieli linii był to kolejny krok transformacji przewoźnika w „Amazona podniebnych podróży”.

W przeciwieństwie do coraz popularniejszego Rooms, Holidays nie cieszyło się jednak zakładaną popularnością. Usługa początkowo była dostępna w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech, później uruchomiono ją w Hiszpanii i we Włoszech. Przedstawiciele Ryanaira zapewniali, że ruszy także na innych rynkach, w tym w Polsce. Teraz już wiemy, że tak się nie stanie.

Nie tylko Ryanair zamyka projekt pakietowy

Ryanair to kolejny przewoźnik, który wycofuje się z oferowania usługi łączącej lot, hotel i transfer lotniskowy. Konkurencyjna tania linia lotnicza Wizz Air zamknęła podobny do Holidays projekt Wizz Tours z końcem grudnia 2018.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!