Nowe lotnisko w Ejlacie otwarte

Nowe lotnisko w Ejlacie otwarte

21 stycznia br. otwarte zostało nowe lotnisko na południu Izraela – Ramon Airport w Ejlacie. Port lotniczy położony nieopodal Doliny Timna wkrótce zastąpi dwa okoliczne lotniska – miejski port w Ejlacie, który obsługuje jedynie loty krajowe i lotnisko Ovda, znane z obsługi tanich linii lotniczych, latających m.in. z Polski.

Ramon Airport w Ejlacie drugim lotniskiem Izraela

Terminal lotniska im. Ramona może przyjąć rocznie 2 miliony pasażerów, a po planowanej w perspektywie następnych 10 lat rozbudowie – liczba ta zwiększy się do 4,2 mln. Ramon Airport będzie służyło także jako zapasowe lotnisko dla największego portu lotniczego w kraju – Ben Gurion w Tel Awiwie. Przeniesienie operacji lotniczych, m.in. linii Ryanair, Wizz Air, Lufthansa, czy Transavia, z dotychczasowych lotnisk w okolicach Ejlatu planowane jest na najbliższe miesiące.

Dzięki budowie Ramon Airport zagraniczni turyści będą mogli dotrzeć szybciej do hoteli w Ejlacie, bowiem lotnisko położone jest ok. 18 kilometrów od centrum miasta i połączone z nim autostradą, co pozwoli na pokonanie tego dystansu w kilkanaście minut. Dotychczasowy port w Owdzie znajdował się ponad 60 km od miasta. Z kolei tereny zajmowane obecnie przez niewielki miejski port lotniczy w Ejlacie, położone tuż nad wybrzeżem Morza Czerwonego, w niedalekiej perspektywie będą mogły zostać przeznaczone na rozbudowę bazy turystycznej.

Przekładany termin otwarcia lotniska w Ejlacie

Budowa nowego portu lotniczego, którego zadaniem jest obsługa rosnącego ruchu turystycznego w okolicach Ejlatu i Zatoki Akaba, rozpoczęła się w 2011 roku. Według pierwotnych planów Ramon Airport miało zostać oddane do użytku w 2017 roku, a następnie – po korekcie planów, w 2018 roku.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!