Sri Lanka znosi opłaty wizowe!

Sri Lanka znosi opłaty wizowe!

Jak poinformowały władze Sri Lanki, od 1 kwietnia br. na pół roku zostaną zniesione opłaty wizowe dla obywateli aż 36 krajów, w tym Polski. Dotychczas za wizę turystyczną należało zapłacić równowartość 35 dolarów.

Tańsze podróżowanie na Sri Lankę

W związku z polityką zachęcającą turystów do odwiedzania wsypy na Oceanie Indyjskim, władze Sri Lanki zdecydowały o wprowadzeniu okresu obowiązywania bezpłatnych wiz do tego kraju. Począwszy od 1 kwietnia br. aż do końca września za uzyskanie wizy obywatele m.in. państw Unii Europejskiej (w tym Polski) nie będą musieli zapłacić opłaty w wysokości 35 dolarów.

Warto jednak pamiętać, że krok wykonany przez władze imigracyjne Sri Lanki ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego poza sezonem. W miesiącach od kwietnia do września na wyspie panuje pora deszczowa, co należy mieć na uwadze, planując podróż na wyspę. W szczycie sezonu, czyli miesiącach zimowych w Polsce, wizy nadal będą płatne. Nie wiadomo jeszcze, czy zniesienie opłat wizowych poza sezonem będzie miało charakter stały, czy będzie obowiązywało jedynie w 2019 roku.

Jak uzyskać wizę do Sri Lanki?

Wizę turystyczną na Sri Lankę można uzyskać na dwa sposoby – składając wniosek przez internet lub na miejscu, po przybyciu na lotnisko (tzw. visa on arrival). W obu przypadkach, oprócz wniesienia opłaty w wysokości 35 USD należy przedstawić bilet powrotny oraz paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu. Wiza przyznawana jest na 30 dni, lecz możliwe jest jej przedłużenie nawet do pół roku.

Sri Lanka to jeden z najciekawczych kierunków turystycznych w Azji, cieszący się coraz większym zainteresowaniem. W zeszłym roku tę wyspę odwiedziło 15 tysięcy turystów z Polski.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!