Uzbekistan znosi obowiązek wizowy dla Polaków

Uzbekistan znosi obowiązek wizowy dla Polaków

Od 1 lutego br. Polacy podróżujący w celach turystycznych do Uzbekistanu nie będą musieli posiadać wiz. Prezydent tego azjatyckiego kraju podpisał dekret o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli 45 krajów świata, w tym Polski.

Podróż do Uzbekistanu bez wiz

Uzbekistan idzie w ślady Kirgistanu i Kazachstanu, które już jakiś czas temu zniosły obowiązek uzyskania przez Polaków wiz turystycznych. Dzięki temu od 1 lutego można wjechać na terytorium tego kraju jedynie na podstawie ważnego paszportu i przebywać bez dodatkowych formalności 30 dni. Działania te mają na celu zwiększenie ruchu turystycznego w Uzbekistanie, znanym z posiadania takich atrakcji jak historyczne miasta Samarkanda i Buchara (oba wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Uzbekistan otwiera się na świat

Zniesienie obowiązku wizowego m.in. dla Polski w lutym br. to kolejne rozluźnienie reżimu wizowego przez władze Uzbekistanu. W 2018 roku władze azjatyckiego kraju umożliwiły podróż jedynie na podstawie ważnego paszportu obywatelom 10 krajów.

Za: UzDaily

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!