Pociąg AVE

Pociąg AVE

AVE, czyli Alta Velocidad Española, to system szybkich kolei hiszpańskich, których pociągi osiągają prędkość do 320 km/h. Pierwszy pociąg AVE zaczął kursować na trasie Madryt – Barcelona na początku lat 90. ubiegłego stulecia. Obecnie szybka kolej łączy także najważniejsze, pod względem ekonomicznym i turystycznym, miasta Hiszpanii – Sewillę, Malagę, Valencię, Valladolid i Saragossę. Szybkie pociągi AVE są zarządzane przez hiszpańskie koleje państwowe RENFE.

Dostępne klasy rezerwacyjne AVE

Turista (druga klasa)

W tej klasie podróżni siedzą w wygodnych fotelach, mogą korzystać z systemu audio-video. Dla rodzin z dziećmi dostępna jest dodatkowa przestrzeń oraz gry. Klasa jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

Preferenete (druga klasa plus)

Oprócz wszystkich wygód drugiej klasy pasażerowie dodatkowo mają do dyspozycji szersze fotele, mogą korzystać ze specjalnego menu w wagonie restauracyjnym lub zamówić posiłek do swojego wagonu, na stacjach kolejowych mają możliwość korzystania z salonów lounge oraz darmowego parkingu (do 48 godzin).  

Club (pierwsza klasa)

W tej klasie pasażerowie mogą liczyć na dodatkową przestrzeń na nogi, szersze fotele, specjalną obsługę bufetową – napoje oraz prasa podawane są w wagonach.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!