Pociąg ICE (Inter City Express)

Pociąg ICE (Inter City Express)

Pociągi ICE to szybkie pociągi zarządzane przez niemieckie koleje państwowe Deutsche Bahn. Oferują one połączenia pomiędzy największymi miastami niemieckimi takimi jak Frankfurt, Hamburg, Stuttgart czy Monachium, docierając także do krajów ościennych -  Szwajcarii, Austrii, Belgii i Holandii.  

Pociągi ICE to najnowocześniejsze składy operowane przez Deutche Bahn. W wagonach podróżni mogą liczyć na komfortowe rozwiązania – odchylane siedzenia, rozkładane stoliki, system audio-video, gniazda do laptopów, klimatyzacja. Na dodatkowe udogodnienia mogą liczyć osoby niepełnosprawne oraz rodziny podróżujące z dziećmi.

Na niektórych trasach takich jak m.in. Berlin – Frankfurt, Hamburg – Kolonia oraz Hamburg – Frankfurt ICE oferują połączenia bez przystanków pośrednich, dzięki czemu czas podróży może być skrócony do jednej godziny. Ten typ połączenia oznaczony jest logo ICE Sprinter.

Klasy rezerwacyjne ICE

Pierwsza klasa

Zapewnia pasażerom dostęp do salonów lounge na wybranych stacjach kolejowych, system audio-video w wybranych pociągach, rozkładane skórzane siedzenia, gniazda zasilania dla sprzętu elektronicznego, catering.

Druga klasa

Podróżni mogą korzystać z rozkładanych siedzeń, systemu audio dostępnego przy każdym siedzeniu, bufetu  z napojami, a w wybranych pociągach także z wagonów lounge z panoramicznymi oknami.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!