Pociąg Thalys

Pociąg Thalys

Thalys to szybki pociąg, który kursuje pomiędzy Francją (Paryż), Belgią, Holandią oraz Niemcami. W sumie dociera do 17 największych miast w tym regionie Europy. Dzięki szybkiemu połączeniu podróż z Paryża do Brukseli trwa zaledwie 90 minut.

Ponadto, pociągi Thalys kursują z bardzo dużą częstotliwością, oferując do kilkudziesięciu połączeń na danej trasie w ciągu jednego dnia. Pierwsze połączenie Thalys zostało uruchomione pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia. Siatka połączeń jest stale wzbogacana o nowe kierunki takie jak Kolonia, Essen czy lotnisko w Dusseldorfie.

Podobnie jak pociągi TGV oraz Eurostar, także Thalys oferuje podróżnym klasy rezerwacyjne – pierwszą oraz drugą. Obie klasy oferują bardzo wysokie standardy podróży – wygodne siedzenia, klimatyzowane wagony, dostęp do wagonów restauracyjnych lub bufetu. Dodatkowo w klasie pierwszej podróżni mogą zarezerwować pojedyncze siedzenie z rozkładanym stolikiem, mają dostęp do darmowej prasy, napojów i posiłku.  

Klasy rezerwacyjne Thalys

Pierwsza klasa

Zapewnia pasażerom dostęp do salonów VIP na wybranych dworcach kolejowych, wygodne odchylane siedzenia, darmowy dostęp do Internetu oraz prasy, posiłki oraz napoje w cenie biletu, gniazda zasilania dla urządzeń elektrycznych.

Pierwsza klasa z opcją „Le Salon”

Pozwala pasażerom na rezerwację prywatnego przedziału dla czterech osób.    

Druga klasa

Zapewnia podróżnym 256 miejsc siedzących. Pasażerowie mają możliwość korzystania z bufetu, w niektórych taryfach biletowych dostęp do Internetu jest darmowy.

W pociągach nocnych podróżni mają do wyboru możliwość rezerwacji przedziałów z łóżkami, przedziałów z kuszetkami oraz odchylanych siedzeń. Więcej na temat klasy miejsc w pociągach nocnych znajdziesz w artykule Podróżowanie w nocy.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!