Pociągi panoramiczne

Pociągi panoramiczne

Słynne szwajcarskie pociągi panoramiczne to nietypowy sposób na poznanie uroku Alp. Docierają one do najbardziej niezwykłych miejsc, wśród ośnieżonych szczytów, przemierzając górskie doliny, mosty i wąwozy.

Pociągi panoramiczne są częścią szwajcarskiego systemu transportu publicznego – Swiss Travel System, w skład którego wchodzi kolej, autobusy, statki oraz kolejki górskie.

Do najpopularniejszych pociągów panoramicznych zalicza się:

Glacier Express (Ekspres Lodowcowy)

Pociąg startuje z St. Moritz, Chur lub Davos i przez ponad siedem godzin mknie przez 91 tuneli i prawie 300 mostów, dostarczając niezwykłych widoków.

GoldenPass (Ekspres Złotej Przełęczy)

Charakterystyczny żółty pociąg kursuje pomiędzy dwoma historycznymi miastami – Montreux oraz Lucerną, malowniczo położonymi nad jeziorami – Genewskim oraz Czterech Kantonów.

Bernina Express (Ekspres Bernina)

Spektakularna trasa, która rozpoczyna się w ośnieżonej krainie szwajcarskich lodowców, a kończy w ciepłym, słonecznym Tirano, we Włoszech.

Chocolate Train (Pociąg Czekoladowy)

Piękne krajobrazy, które można podziwiać zza okna Pociągu Czekoladowego to nie jedyna jego zaleta. Podczas tej podróży pasażerowie mają okazję zwiedzić słynną fabrykę sera Gruyeres oraz fabrykę czekolady – Cailler-Nestle w Broc.

Wilhelm Tell Express (Ekspres Wilhelma Tella)

To niezwykłe połączenie podróży pociągiem oraz statkiem. Trasa rozpoczyna się w Lucernie przez Fluelen do Locarno lub Lugano.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!