Udogodnienia w pociągach

Udogodnienia w pociągach

Europejskie koleje to nowoczesny system transportu, który zapewnia podróżnym najwyższe standardy podróży. Bez względu na typ pociągu – szybka kolej, pociąg nocny czy panoramiczny – koleje oferują pasażerom wygodne nowoczesne składy, w których podróż upływa w komfortowych warunkach.

Zakaz palenia

W większości europejskich pociągów obowiązuje całkowity zakaz palenia. Te pociągi, w których dozwolone jest palenie zawsze zapewniają podróżnym wagony dla niepalących.

Klimatyzacja

Pociągi są klimatyzowane, a wiele z nich – np. pociągi TGV dostosowuje poziom regulacji klimatyzacji do liczby pasażerów – co zapewnia optymalne warunki podróży oraz optymalne zużycie energii.

Bagaż bez limitów

W cenie biletu zawsze zawarty jest przewóz bagażu. Nie trzeba za niego dodatkowo płacić, tak jak w przypadku wielu linii lotniczych. Dodatkowo większość przewoźników nie wprowadza ograniczeń wagowych – jedyny warunek to taki, by pasażer był w stanie sam unieść swój bagaż i umieścić go w odpowiednim schowku, np. nad siedzeniem. W większości pociągów każdy pasażer może przewieść do dwóch dużych bagaży oraz jeden bagaż podręczny (sprawdź limity bagażu w pociagach)

Wyżywienie

Większość europejskich pociągów posiada w swych składach wagony restauracyjne lub przewoźny bufet, gdzie można zaopatrzyć się w napoje oraz przekąski. Pasażerowie pierwszej klasy zazwyczaj mogą liczyć na darmowy posiłek – np. śniadanie w pociągach nocnych.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Osoby podróżujące z dziećmi mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia takie jak miejsca do przewijania dzieci, podgrzewania butelek, czy dodatkowa przestrzeń dla rodzin.

Komfortowe siedzenia

Nowoczesne pociągi europejskie zapewniają pasażerom wygodne fotele, często odchylane, z rozkładanymi stolikami, z dostępem do gniazd elektrycznych. W wielu pociągach w pierwszej klasie podróżni mogą liczyć na indywidualne siedzenia zapewniające więcej przestrzeni.

Pamiętaj!
Zakres usług jest uzależniony od typu pociągu, klasy biletu i taryfy. Może także różnić się w zależności od kraju i trasy. Podczas rezerwacji biletu kolejowego klient zostanie poinformowany o zakresie usług oferowanych przez dany pociąg. 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!