Odprawa przed odjazdem

Odprawa przed odjazdem

Na wielu trasach europejskich pociągi przekraczają granice państw, dlatego pasażerowie zobowiązani są do odprawy przed podróżą. Taka odprawa jest wymagana dla pasażerów podróżujących pociągami Eurostar oraz hiszpańskimi AVE.

Eurostar

Dla podróżnych posiadających bilety w klasie Standard Premier (klasa pierwsza) oraz Standard Class (klasa druga) odprawa zamykana jest na 30 min przed odjazdem pociągu. Pasażerowie klasy Business Premier mogą odprawić się najpóźniej do 10 min przed odjazdem. Do dokonania odprawy niezbędne są takie dokumenty jak: paszport, wiza – jeśli wymagana oraz ważny bilet.

AVE

Kontrola biletów oraz paszportów odbywa się na stacji, przed wejściem do pociągu. Odprawa otwierana jest na 30 min przed odjazdem i zamykana na 2 minuty przed odjazdem.

Wcześniejsza odprawa nie obowiązuje w pociągach Thalys, TGV, ICE oraz pociągach nocnych (np. Thello, Elipsos), zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Kontrola biletów oraz paszportów odbywa się w pociągu.

Uwaga!
Na stacji kolejowej należy stawić się odpowiednio wcześnie – aby uniknąć opóźnionych odjazdów, drzwi w pociągach zamykane są na 2 min przed odjazdem.  

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!