Czy w podróżach kolejowych obowiązuje odprawa biletowo-bagażowa?

Czy w podróżach kolejowych obowiązuje odprawa biletowo-bagażowa?

Na niektórych trasach odprawa jest obowiązkowa.

Dotyczy to przede wszystkim pociągów kursujących na trasach międzynarodowych takich jak np. Eurostar. Pasażerowie podróżujący tym pociągiem muszą dokonać odprawy na stacji kolejowej minimum na 30 min przed odjazdem pociągu. Podróżni posiadający bilety w klasie Business Premier mogą odprawić się najpóźniej do 10 min przed odjazdem. O konieczności dokonania wcześniejszej odprawy pasażer zostanie poinformowany w dokumentach potwierdzających zakup biletu.

Odprawa obowiązuje także w hiszpańskich pociągach AVE - kontrola biletów oraz paszportów odbywa się na stacji, przed wejściem do pociągu. Odprawa otwierana jest na 30 min przed odjazdem i zamykana na 2 minuty przed odjazdem.

Należy pamiętać, że w wielu pociągach drzwi zamykane są na dwie minuty przed odjazdem, dlatego podróżni powinni stawić się na dworcu odpowiednio wcześnie.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!