Jak podróżować pociągiem po Europie?

Jak podróżować pociągiem po Europie?

Podróżowanie pociągiem to jeden z najwygodniejszych sposobów przemieszczania się po Europie. Nasz kontynent opleciony jest siatką nowoczesnych kolei, które docierają do ponad 20,000 miejscowości w wielu europejskich krajach.

Kolej dużych prędkości

Planując wyjazdy zagraniczne, warto rozważyć podróż koleją. Do najpopularniejszych tras należą te obsługiwane przez szybkie pociągi, które mkną z prędkością około 300 km/h. Tzw. kolej dużych prędkości to system transportu publicznego, który obejmuje pociągi dużej prędkości, specjalnie linie oraz nowoczesny, zazwyczaj elektroniczny system sprzedaży biletów kolejowych.

W Europie koleje dużych prędkości są dostępne m.in. w Belgii, Francji, Niemczech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Do najpopularniejszych należą Eurostar, TGV, Thalys, AVE oraz ICE. Jeśli więc planujesz podróż do któryś z wymienionych państw lub chcesz szybko i komfortowo przemieszczać się między nimi, rozważ wybór kolei.

Pociąg nocny

Pociągi nocne to kolejna ciekawa propozycja dla podróżnych. Kursują one zawsze na trasach długodystansowych np. Warszawa – Amsterdam, Paryż – Rzym, oferując pasażerom wygodne warunki podróży (przedziały sypialne, kuszetki, odchylane siedzenia).

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!