Które połączenia kolejowe są najpopularniejsze w Europie?

Które połączenia kolejowe są najpopularniejsze w Europie?

Do najpopularniejszych tras europejskich należą:

Rodzaj pociągu Trasa Szczegóły
Eurostar Londyn - Paryż Podróż z Londynu do Paryża trwa zaledwie 2 godz. 15 min. Pociąg odjeżdża ze stacji London St. Pancras, a w Paryżu zatrzymuje się na stacji Paris Gare du Nord. Dzięki temu podróżni nie tracą czasu na dojazd na i z lotniska i długie odprawy. Podróż pociągiem to także wygoda – nowoczesne pociągi, znacznie więcej przestrzeni niż w samolotach, większe limity bezpłatnego bagażu. Na tej trasie pociągi odjeżdżają co godzinę, podróżni mogą więc spokojnie wybrać najbardziej odpowiednią dla nich godzinę podróży.
Eurostar Londyn - Bruksela Eurostar kursuje także pomiędzy Wielką Brytanią a Belgią. Podroż z Centralnego Londynu ( St Pancras do Brukseli (Bruxelles Midi) trwa zaledwie 2 godz.
Eurostar Londyn - Disneyland W zaledwie 2 godz. 34 min można dostać się z Centralnego Londynu do magicznej krainy Disneylandu. Pociąg kursuje pięć dni w tygodniu, odjeżdża rano, a wraca w godzinach wieczornych. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić słynny park i jeszcze tego samego dnia wrócić do Londynu.
TGV Francja, Belgia, Szwajcaria, Niemcy TGV (Train à Grande Vitesse) to system szybkich kolei, który obejmuje kilkaset kierunków we Francji oraz w sąsiednich krajach. To najwygodniejszy sposób przemieszczania się po tym kraju – pociągi osiągają prędkość do 320 km/h, dzięki czemu pokonanie kilkusetkilometrowej odległości zajmuje o połowę mniej czasu niż odbycie tej samej trasy samochodem. Dla przykładu podróż z centrum Paryża do centrum Lyonu to zaledwie 2 godz., a rozkład jazdy oferuje połączenia średnio co 30 minut.
Thalys Paryż - Bruksela - Kolonia - Amsterdam Podróżując pociągami Thalys podróżni nie muszą dokonywać wcześniej odprawy na stacji kolejowej, a kontrola paszportów i biletów odbywa się bezpośrednio w pociągu.
ICE Niemcy ICE ( Inter City Express) to system szybkich kolei działający w Niemczech. Jest zarządzany przez Deutsche Bahn, oferuje ekspresowe połączenia między głównymi miastami takimi jak Kolonia, Frankfurt, Hanower, Berlin, Monachium czy Stuttgart, docierając także do Austrii, Belgi, Holandii, Francji i Szwajcarii. ICE to jedne z najnowocześniejszych pociągów w Europie – osiągają prędkość do 300 km/h, ich wyposażenie spełnia najwyższe standardy, a w pierwszej klasie podróżni mogą dodatkowo korzystać z salonów lounge na wybranych stacjach czy systemu audio-video dostępnego na pokładzie pociągów.
Nocne pociągi City Night Line Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria, Czechy System nowoczesnych kolei europejskich oferuje także możliwość podróżowania w nocy. Pociągi takie są doskonale przystosowane do tego typu podróży – rezerwując bilet, pasażerowie mogą wybierać spośród kilku dostępnych opcji – przedziały z łóżkami, kuszetki czy odchylane siedzenia
Thello Paryż - Florencja, Mediolan - Paryż, Rzym - Paryż, Paryż - Wenecja

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!