Bezpieczeństwo rezerwacji i transakcji w eSky. Jak je zapewniamy?

Bezpieczeństwo rezerwacji i transakcji w eSky. Jak je zapewniamy?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo naszym klientom i jakich technologii używamy, by ich dane były chronione? Zobacz, co robimy, aby nasi klienci czuli się w pełni komfortowo!

Bezpieczeństwo transakcji online w serwisie eSky

Serwis eSky korzysta z najnowocześniejszych systemów zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych. Stosujemy technologię TLS (Transport Layer Security), w celu zapewnienia bezpiecznego przekazywania danych dotyczących płatności podczas rezerwacji usług turystycznych za pośrednictwem serwisu www. TLS skutecznie zapewnia poufność podczas przesyłania wrażliwych danych takich jak dane osobowe lub numery kart płatniczych przez Internet. W każdej chwili możesz sprawdzić aktualność certyfikatu, klikając w ikonkę kłódki na pasku adresu twojej przeglądarki.

Polityka prywatności

Wszystkie działania eSky są zgodne z Ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) oraz innymi przepisami odnoszącymi się do ochrony danych w Internecie. Prywatność, ochrona przed dostępem osób nieupoważnionych oraz inne możliwości zagubienia lub zniszczenia poufnych informacji są przez nas chronione poprzez zabezpieczenia techniczne i organizacyjne. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Dane osobowe

Wymagane przez nas dane osobowe są niezbędne do dokonania poprawnej realizacji rezerwacji wybranej przez ciebie usługi lub usług. Informacje dotyczące wszystkich płatności związanych z rezerwacją (nazwa banku, numer konta, numer karty kredytowej) muszą być wprowadzane ponownie przy każdej kolejnej rezerwacji.

eSky nie przechowuje wrażliwych danych kart płatniczych, dlatego zmiana w rezerwacji wybranej usługi (np. zmiany w bilecie) oraz dokonanie kolejnej rezerwacji, wymagają ponownego podania danych karty płatniczej. Rezerwacja dokonywana jest poprzez szyfrowaną transmisję internetową TLS (Transport Layer Security), która umożliwia bezpieczne przekazywanie danych pomiędzy twoją przeglądarką internetową a naszym systemem rezerwacyjnym.

Przekazywanie danych osobowych osobom trzecim

Nasi eksperci stale czuwają nad bezpieczeństwem danych osobowych użytkowników serwisu eSky. Zabezpieczenia systemów informatycznych pod kątem zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych są na bieżąco sprawdzane. Dokładamy wszelkich starań, by dane osobowe klientów były całkowicie bezpieczne.

Newsletter

Użytkownicy eSky mają możliwość bezpłatnego zapisania się do newslettera, który jest wysyłany za pośrednictwem e-maila. Nasze maile informują o najnowszych okazjach, promocjach, nowościach oraz wydarzeniach dotyczących eSky, a także naszych partnerów. Zgoda na wysyłkę może zostać w każdej chwili cofnięta przez kliknięcie w odpowiedni link ("wypisz się") zamieszczony w stopce każdej przesyłanej przez nas wiadomości lub poprzez przesłanie wiadomości przez formularz kontaktowy na stronie eSky (temat: „Dane osobowe”, a następnie: „Wniosek – RODO”).

Systemy zabezpieczeń kart kredytowych

Karty płatnicze są obecnie powszechnie stosowanym środkiem płatności. To wygodna metoda, dzięki której nie musimy nosić przy sobie dużej ilości gotówki. Wbrew niektórym opiniom, stosowanie kart znacząco wpływa także na bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Banki oraz organizacje płatnicze stale poprawiają i rozwijają nowe systemy zabezpieczeń. Najbardziej rozpowszechnionym obecnie sposobem zabezpieczeń są wszelkiego rodzaju systemy weryfikacyjne. Do nich zaliczamy też stosowane powszechnie kody CVC/CVV, których używa się przy transakcjach dokonywanych za pośrednictwem Internetu.

Jak działa 3-D Secure?

Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa płatności online, stosowany jest dodatkowy system autoryzacji o nazwie 3D Secure. Polega on na tym, że podczas przeprowadzania transakcji w internecie, użytkownik przed autoryzacją płatności może zostać przekierowany do serwisu internetowego swojego banku.

Na stronie banku pojawia się okno „Płatność kartą 3D Secure”. Następnie należy zalogować się do systemu bankowości internetowej banku. Na przykład, w banku BZ WBK będzie to NIK oraz PIN, a w banku ING login klienta oraz hasło. Po podaniu danych logowania, użytkownik otrzymuje powiadomienie w aplikacji mobilnej lub wiadomość SMS ze szczegółami transakcji oraz kodem, który należy wpisać w odpowiednie pole na stronie 3D Secure. Dopiero po wpisaniu kodu, następuje zatwierdzenie płatności.

Procedura dodatkowej autoryzacji transakcji może nieco różnić się w zależności od banku, niemniej zawsze przypomina ona proces logowania się do systemu bankowości elektronicznej.

System 3D Secure obejmuje karty płatnicze Visa oraz MasterCard i jest oferowany bezpłatnie.

Jak wygląda płatność kartą płatniczą?

Na początku procesu klient zostaje poproszony o podanie danych karty płatniczej. Po akceptacji, wprowadzony numer i dane jej posiadacza są wysyłane za pośrednictwem centrum rozliczeniowego do banku, który jest wydawcą karty. Opcjonalnie klient może zostać poproszony o dodatkową autoryzację transakcji, opisaną powyżej.

Połączenie ze stroną internetową eSky jest prowadzone w opisanej powyżej technologii TLS od momentu przejścia na ekrany wprowadzania danych o pasażerach, aż do samego końca procesu rezerwacji. W przeglądarkach zaznaczone jest to ikoną kłódki umieszczoną w odpowiednim miejscu, zazwyczaj na paskach stanu lub postępu.

Podsumowanie – w jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo danych naszych klientów traktujemy bardzo poważnie, dlatego nasze systemy informatyczne rozwijamy z najwyższą starannością o dochowanie najlepszych standardów. Nasz serwis poddawany jest regularnym testom bezpieczeństwa zarówno przez naszych inżynierów bezpieczeństwa, jak również przez zewnętrznych specjalistów. Wyniki niezależnych audytów naszych systemów, potwierdzają że spełniamy rygorystyczne wymogi stawiane przez standard branży płatniczej PCI-DSS.

Technologia TLS

Stosujemy technologię TLS. Ikona kłódki na pasku adresu przeglądarki oznacza, że dane transakcji są szyfrowane bezpiecznie.

Technologia 3D Secure

Dodatkowa autoryzacja płacącego kartą kredytową w ramach 3D Secure zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo danych

Dane karty kredytowej weryfikowane są przez banki i wykorzystywane wyłącznie do obsługi konkretnej rezerwacji.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!