Gdzie lecieć na sylwestra do ciepłych krajów?

Gdzie lecieć na sylwestra do ciepłych krajów?

Chcesz być w nielicznym gronie ludzi, którzy jako pierwsi na świecie będą witali nowy rok? Leć na Kiritimati, jedną z wysp Pacyfiku. Podróż nie należy do najkrótszych, ale świadomość, że jesteś jednym z pierwszych ludzi witających kolejny rok jest bezcenna. Z Warszawy możesz lecieć do Honolulu lub Papeete, a stamtąd lokalną linia lotniczą na wyspę Kiritimati.

Na Kiritimati polecamy szczególnie Poland – jedną z czterech zamieszkałych osad. Nazwaną ją na cześć Stanisława Pełczyńskiego, który pomógł tubylcom w nawadnianiu plantacji palmowych. Wybudowano tu kościół św. Stanisława, a zatokę w lagunie nazwano Zatoką Świętego Stanisława.

Jeśli wolisz trochę krótszy lot, wybierz Malezję. W sylwestrową noc jest tam powyżej 20 st. C, a w ciągu dnia możesz wylegiwać się na plaży w przyjemnym słońcu. Lotów do Kuala Lumpur poszukaj w okazjach eSky. Podobnie będzie na plażach Republiki Zielonego Przylądka.

Malediwy z kolei słyną z hoteli na wodzie. W okolicach sylwestra jest ciepło – ok. 30 st. C w dzień, ale nie zawsze świeci słońce. Często zdarzają się deszcze. Mimo to woda w oceanie jest bardzo ciepła – ok. 28 st. C. Możesz też skusić się na powitanie nowego roku na Mauritiusie lub Seszelach. Tu warunki pogodowe będą podobne.

Świętować możesz również na plażach Ameryki Środkowej. W sylwestrową noc może być trochę chłodniej, ok. 15-18 st. C., ale w ciągu dnia temperatury sięgają ok. 25 st. C. Tam z kolei nowy rok rozpocznie się później niż w Polsce. 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!