Jak podróżować do Dubaju w czasie pandemii COVID-19?

Jak podróżować do Dubaju w czasie pandemii COVID-19?

Dubaj jest jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów dla turystów z całego świata. Pandemia COVID-19 nie wpłynęła negatywnie na mocną pozycję turystyczną tego emiratu, wręcz przeciwnie. Wprowadzenie odpowiednich środków bezpieczeństwa, w tym dystansu społecznego i nakazu noszenia maseczek, pozwala na odwiedzenie słynnej pustynnej metropolii. Jak podróżować do Dubaju w czasie koronawirusa oraz jak aktualna sytuacja epidemiologiczna zmieniła turystykę?

Bezpieczne loty do Dubaju

Dubaj to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Bajeczna metropolia ma sporo do zaoferowania turystom. To właśnie tutaj można zobaczyć najwyższe budynki świata, spędzić noc w ekskluzywnych hotelach lub w obozie na pustyni, podziwiać spektakularne pokazy fontann czy wreszcie zgubić się w centrum handlowym The Dubai Mall lub przeciwnie – na kultowym Targu Przypraw. I choć pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na ruch turystyczny, to podróż do Dubaju – przy zachowaniu środków ostrożności – wciąż jest możliwa.

Linie lotnicze podjęły niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym od momentu wejścia na teren lotniska, poprzez lot, aż do opuszczenia terminalu w Dubaju. Mierzenie temperatury, noszenie maseczek, dezynfekcja dłoni i zachowanie dystansu społecznego dotyczą każdego podróżującego. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Procedury przylotu do Dubaju

Przed lotem do Dubaju należy sprawdzić, czy musimy mieć wizę wjazdową. W przypadku osób o obywatelstwie polskim, które wybierają się do ZEA w celach turystycznych, można bezpłatnie uzyskać wizę na granicy. Dokument jest ważny przez 90 dni od momentu wjazdu na teren Dubaju.

Każda osoba, która wybiera się do Dubaju, musi wykupić ubezpieczenie medyczne obejmujące COVID-19. Kolejnym wymaganym dokumentem jest formularz deklaracji stanu zdrowia. Podróżujący są także zobowiązani do zainstalowania aplikacji COVID-19 DXB.

Testy na COVID-19 i kwarantanna

Podróż do Dubaju w czasie pandemii wiąże się z koniecznością wykonania testu PCR. Nie są one jednak wymagane u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u osób ze znaczną lub umiarkowaną niepełnosprawnością. Jeszcze do niedawna podróżujący mogli wykonać test maksymalnie 96 godzin przed wylotem. Obecne obostrzenia w Dubaju zobowiązują turystów do wykonania testu do 72 godzin przed lotem. UWAGA! Zaświadczenie z wynikiem testu należy wydrukować. Sama treść dokumentu musi być przetłumaczona na język angielski lub arabski. Wynik testu w wersji cyfrowej lub SMS-owej albo w języku polskim nie jest ważny.

Czy po przylocie do Dubaju obowiązuje kwarantanna? Osoby z negatywnym wynikiem testu nie mają obowiązku przechodzenia kwarantanny. Warto jednak pamiętać, że niektórzy turyści mogą zostać poddani dodatkowemu testowi na lotnisku, od razu po przylocie. W takim przypadku przyjezdny udaje się na kwarantannę do momentu uzyskania wyniku. Jeśli będzie on pozytywny, kolejnym krokiem jest 14-dniowa samoizolacja.

Wakacje w Dubaju w czasie koronawirusa – o czym jeszcze warto pamiętać?

Większość atrakcji i miejsc turystycznych w Dubaju wznowiła działalność, oczywiście stosując się do reżimu sanitarnego. Obowiązuje limit osób w restauracjach czy w sklepach. Noszenie maseczek jest wymagane w miejscach publicznych oraz w środkach transportu. Z maseczki można zrezygnować jedynie w momencie pływania, picia lub jedzenia w restauracji czy w trakcie samotnego treningu na świeżym powietrzu. Limit osób obowiązuje także w przypadku poruszania się po Dubaju wynajętym samochodem lub taksówką.

Sytuacja pandemiczna w Dubaju i na świecie wciąż się zmienia. Przed podróżą należy sprawdzić aktualne restrykcje, np. na przygotowanej przez nas stronie z informacjami dla podróżnych. Pamiętajmy jednak, że zdrowie jest najważniejsze i w przypadku niedawnego kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem lub wystąpienia objawów choroby, należy przełożyć planowaną podróż na późniejszy termin.

Artykuł powstał we współpracy z Visit Dubai.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!