Kanada otwiera granice dla turystów

Kanada otwiera granice dla turystów

7 września 2021 roku to ważna data dla wszystkich miłośników Kanady. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa tamtejszy rząd zdecydował się na zniesienie ograniczeń dotyczących branży turystycznej. Podróżni już teraz mogą rezerwować loty do Kanady i skorzystać z bogatej siatki połączeń dostępnej w ramach oferty Lufthansy i SWISS.

Poleć do Kanady z Lufthansą

Jeszcze do niedawna Kanada miała jedne z najostrzejszych zasad przekraczania granic przez podróżujących. Od marca 2020 roku podróż w celach turystycznych do tego kraju była niemożliwa. Początkiem sierpnia br. kanadyjski rząd poluzował obostrzenia podróżnicze, pozwalając na wjazd na teren kraju m.in. zaszczepionym Amerykanom. Od 7 września granice Kanady zostały ponownie otwarte dla turystów z całego świata (wyjątkiem są podróżni z Indii oraz Maroka).

Ponownie otwarcie granic Kanady to doskonała okazja do zarezerwowania lotu na podróż marzeń. Lufthansa oraz SWISS realizują obecnie ponad 30 lotów tygodniowo do Kanady. Turyści mogą skorzystać z bogatej siatki połączeń lotów m.in. do Toronto, Montrealu czy Vancouver. Podczas rejsu podróżujący mają dostęp do zróżnicowanej oferty rozrywki na pokładzie, jak i mogą skosztować specjałów z menu.

Lot do Kanady – aktualne obostrzenia dla podróżujących

Granice Kanady są obecnie otwarte dla wszystkich osób w pełni zaszczepionych jedną z zatwierdzonych szczepionek przez tamtejszy rząd (AstraZeneca, Moderna, Pfizer lub Johnson & Johnson). Ostatnią lub jedyną dawkę szczepionki należy przyjąć minimum 14 dni przed wlotem do Kanady. Podróżni muszą mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia (papierowe lub elektroniczne, w wersji angielskiej lub francuskojęzycznej). Konieczne jest także przesłanie go online w aplikacji ArriveCAN lub za pośrednictwem strony rządowej Kanady jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Podróż do Kanady wiąże się również z obowiązkiem wykonania testu PCR na 72h przed lotem (nie dotyczy to dzieci poniżej 5 roku życia). Turyści mogą także zostać poproszeni o poddanie się testowi na lotnisku w miejscu docelowym, jeśli tak zadecyduje urzędnik. Dzieci poniżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione, mogą przekroczyć granice Kanady, o ile podróżują z w pełni zaszczepionym dorosłym.

Polacy nie potrzebują wizy, by podróżować do Kanady. Warto jednak pamiętać, że wszystkie osoby, które udają się do tego kraju drogą lotniczą, muszą wcześniej złożyć wniosek o eTA (Elektroniczna Autoryzacja Podróży). Wypełnienie dokumentów online zajmuje kilka minut, a ważność eTA wygasa po 5 latach lub w momencie wygaśnięcia ważności paszportu (jeśli jego ważność jest krótsza niż ważność eTA).

Magiczne miejsca Kanady

Kanada to kraj wielokulturowy, który z jednej strony zachwyca swoją nowoczesnością i zamiłowaniem do technologii, z drugiej natomiast pokazuje przywiązanie do natury. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników fauny i flory. Pobyt w górach, nad jeziorem, w jednym z parków narodowych, to doskonała okazja do spotkania oko w oko z licznymi przedstawicielami przyrody. Do jednego z najchętniej odwiedzanych kanadyjskich miast należy oczywiście Toronto. To tutaj można podziwiać wyjątkową panoramę okolicy z CN Tower czy też udać się na wycieczkę nad wodospad Niagara. Montreal zachwyca wyważonym duetem starego miasta i jego znacznie nowocześniejszej odsłony, zapewniając bogaty dostęp do atrakcji kulturalnych. Na zwolenników podróży koleją czeka wyjątkowa przygoda w postaci jazdy Koleją Transkanadyjską, łączącą Montreal z Vancouver, a to tylko kilka z licznych atrakcji, które może zaoferować nam Kanada. Podróż do kraju klonowego liścia nie może się nie udać

Tekst powstał we współpracy z Lufthansa Group.

Lufthansa Group

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!