Kiedy kupić bilet lotniczy na święta Bożego Narodzenia do Wielkiej Brytanii?

Kiedy kupić bilet lotniczy na święta Bożego Narodzenia do Wielkiej Brytanii?

Na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok najwięcej Polaków podróżuje pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Jedni odwiedzają rodziny w kraju, inni lecą do bliskich na Wyspy. Ze względu na duże zainteresowanie, bilety w tym czasie bywają bardzo drogie. Sprawdziliśmy, kiedy najbardziej opłaca się rezerwować lot, by nie przepłacić.

Do końca lipca bilety można kupić w najniższej cenie. Rosnąć zaczynają z początkiem sierpnia. Stabilizują się dopiero w listopadzie i utrzymują na podobnym poziomie aż do wigilii. W kolejnych dniach niestety bilety nie tanieją. Najdroższe są w pierwszym tygodniu stycznia, gdy najwięcej osób wraca do domów, zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

Generalnie świąteczne loty na trasie Polska – Wielka Brytania są tańsze niż te w odwrotnym kierunku. Zależnie od momentu rezerwacji cena może być nawet o połowę niższa. Pamiętaj, by od razu kupić bilety w obie strony. Im później będziesz rezerwować bilet powrotny, tym więcej zapłacisz.

Uwaga!
Jeśli zarezerwujesz bilet na święta już we wrześniu, możesz znaleźć tańszy bilet na podróż regularną linią lotniczą niż tzw. tanią. W zamian, zależnie od taryfy, możesz mieć wyższy limit bagażu oraz otrzymać poczęstunek na pokładzie. 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!