Letnia siatka połączeń SWISS

Letnia siatka połączeń SWISS

Linie lotnicze SWISS wyszły naprzeciw oczekiwaniom podróżujących i wznowiły połączenia z Zurychu oraz Genewy. To jednak nie wszystkie nowości od szwajcarskiego przewoźnika. W ofercie linii pojawiła się nowa klasa podróży – SWISS Premium Economy.

Wznowione loty z Zurychu i Genewy

Linie SWISS mogą liczyć na wzmożony ruch lotniczy w okresie wakacyjnym 2021. Do oferty linii powróciły loty z Zurychu oraz Genewy. Oprócz znanej nam siatki połączeń pojawiły się także nowe trasy. Tak bogata oferta ma odpowiedzieć na potrzeby zarówno klientów podróżujących w celach turystycznych, jak i biznesowych. Docelowo wakacyjna siatka SWISS liczy 125 tras – 85 z Zurychu oraz 40 z Genewy. Z Zurychu polecimy do m.in. Amsterdamu, Florencji, Los Angeles czy Mediolanu. Nowością są loty do Billund oraz Tallina. Osoby podróżujące z Genewy mają do wyboru m.in. Ibizę, Korfu czy Saloniki. Do oferty dołączyły także takie miejsca, jak Funchal, Santorini, Ponta Delgada oraz Split.

Nowy standard podróżowania – SWISS Premium Economy

SWISS Premium Economy to idealna oferta dla osób, którym zależy na większej wygodzie i prywatności podróży. Usługa obejmuje loty międzykontynentalne.  Na jakie udogodnienia przed i w trakcie podróży możemy liczyć? Pasażerowie z biletem do klasy SWISS Premium Economy mają większy limit na bagaż rejestrowany – 2x23 kg.  Mogą oni także skorzystać z poczekalni SWISS Business Lounge oraz SWISS Arrival za niższą opłatą. Członkowie HON Circle, Senator i Star Alliance Gold w ramach nowej klasy mają większy limit bagażu bezpłatnego i wynosi on 3x23 kg.

Podróż SWISS Premium Economy to podróż z pierwszeństwem wejścia na pokład. Podróżujący mogą liczyć na powitalny, bezalkoholowy drink owocowy. W czasie lotu podawane są dania ciepłe, a alkohole dostępne są bezpłatnie. Nowy standard podróży oznacza także większą przestrzeń i wygodę podczas lotu. Najnowszej generacji fotele (dostarczone przez firmę ZIM) to modele z rozkładanymi podnóżkami oraz podłokietnikami, z opcją odchylenia oparcia w taki sposób, aby nie zabierać przestrzeni osobie siedzącej za nami. Fotele są wykonane z wysokiej jakości tkaniny oraz miękkiej skóry. Mają m.in. wbudowane 2 złącza USB-A, lampkę do czytania, niewielką przegrodę zwiększającą prywatność podróżującego, schowek na rzeczy osobiste, regulowany zagłówek, stolik koktajlowy oraz składany stolik pod laptopa.

Rozrywka podczas lotów długodystansowych

Podróż nową klasą gwarantuje także dostęp do bogatej oferty rozrywki pokładowej. Ekran dotykowy o przekątnej 15,6 cala oraz słuchawki z redukcją szumów zwiększają komfort korzystania z bazy filmów, seriali, gier czy muzyki. Na pokładzie samolotów dostępne jest także płatne Wi-Fi. Każdy podróżujący otrzymuje zestaw kosmetyków (szczoteczka i pasta do zębów), zatyczki do uszu oraz maskę do spania.

Docelowo nowa klasa podróży obejmie wszystkie loty SWISS w ramach rejsów samolotami Boeing 777-300ER – zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli przewoźnika, ma to nastąpić w kwietniu 2022 roku. Linia zdecydowała się jednak na stopniowe wprowadzanie usługi, dlatego podróżujący już teraz mogą rezerwować miejsca w SWISS Premium Economy. Pierwsze loty z nowym standardem podróży odbędą się już w IV kwartale 2021 roku. Do dyspozycji podróżujących będą 24 siedzenia ułożone w konfiguracji 2-4-2.

 

Tekst powstał we współpracy z Lufthansa Group.

Lufthansa Group

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!