​Lufthansa: nowe połączenia z Polski do Niemiec i przeniesienie na lotnisko Berlin-Brandenburg

​Lufthansa: nowe połączenia z Polski do Niemiec i przeniesienie na lotnisko Berlin-Brandenburg

Koniec października i początek listopada 2020 roku przyniosły dalsze zmiany w siatce połączeń Grupy Lufthansa z i do Polski oraz istotną zmianę dotyczącą przenosin operacji lotniczych z lotniska Tegel (TXL) w Berlinie do nowo otwartego portu lotniczego Berlin-Brandenburg (BER). Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Poniżej znajdziesz szczegóły!

Lufthansa łączy Rzeszów z Monachium

25 października br. przyniósł dobrą informację dla mieszkańców Podkarpacia i okolicznych województw, którzy często podróżują do Bawarii oraz ościennych landów lub korzystają z przesiadek na lotnisku w Monachium. Tego dnia przywrócone zostało połączenie Rzeszów-Monachium. To oznacza, że pasażerowie korzystający z lotniska Jesionka mogą już korzystać z wygodnych lotów do drugiego pod względem wielkości portu lotniczego w Niemczech.

Loty z Rzeszowa odbywają się obecnie pięć razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę. Samoloty z charakterystycznym logo niemieckiego przewoźnika wylatują z Jesionki o godzinie 13:30 i docierają na lotnisko im. Franza Josefa Straussa w Monachium o godzinie 15:00. Loty w drugą stronę, czyli do Rzeszowa, także odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty – wylot z Monachium o 11:25 i przylot do Rzeszowa o 12:55.

Powrót Lufthansy do Katowic

Lufthansa wraca nie tylko na rzeszowskie lotnisko. Także jeden z największych portów lotniczych w Polsce przywitał ponownie samoloty niemieckiego przewoźnika. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znów ma w swoim rozkładzie lotów połączenie z największym portem w Niemczech, czyli lotniskiem we Frankfurcie. Od 25 października br. rozkład lotów Katowice-Frankfurt wygląda następująco:

 • wyloty z Katowic: każdy poniedziałek, wtorek, środa, piątek, sobota o godzinie 7:00 (przylot o 8:45)
 • wyloty z Frankfurtu: każdy poniedziałek, wtorek, środa, piątek, sobota o godzinie 17:00 (przylot o 18:25.

16 listopada br. rozkład zostanie jeszcze rozbudowany o dodatkowe loty na trasie Katowice-Frankfurt:

 • wylot z Katowic: każdy poniedziałek, środa, czwartek, piątek o godzinie 15:15,
 • wylot z Frankfurtu: od niedzieli do piątku o godzinie 21:05.

Dzięki temu stolica województwa śląskiego już w listopadzie będzie miała codzienne, wygodne połączenie z Frankfurtem. To umożliwi dogodne planowanie podróży z przesiadkami w tym największym obecnie porcie lotniczym w Niemczech.

Berlin: przenosiny Lufthansy na lotnisko Berlin-Brandenburg

8 listopada br. przyniósł wielkie zmiany w Grupie Lufthansa. Tego dnia wszystkie linie Grupy obsługujące kierunki z i do Berlina: Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines i SWISS przeniosły swoje operacje z lotniska Tegel (TXL) na nowo otwarte lotnisko Berlin-Brandenburg (BER). Wcześniej, bo 4 listopada na nowe lotnisko, które nosi imię Willy’ego Brandta przeniosły się linie lotnicze Eurowings. Co ważne, wszyscy pasażerowie, którzy mieli wykupione loty do Berlina na lotnisko Tegel po 7 listopada, otrzymali niezbędne informacje, a ich bilety zostały bezpłatnie przebukowane.

Berlin-Brandenburg ma być według planów największym obok portów lotniczych we Frankfurcie i Monachium lotniskiem w Niemczech. Znajduje się na południowy wschód od centrum Berlina i wykorzystuje częściowo infrastrukturę lotniska Schönefeld (SXF), które w związku z tym także zostało zamknięte jako oddzielny port lotniczy. Berlin-Brandenburg połączony jest z centrum miasta linią kolejową, a na stacji znajdującej się pod terminalem zatrzymują się zarówno pociągi Intercity oraz regionalne obsługiwane przez Deutsche Bahn, jak i pociągi S-Bahn, czyli berlińskiej kolei miejskiej.

 • Marrakesz
  Wylot z Krakowa
  od 1073 PLN
  Granadilla de Abona
  Wylot z Warszawy
  od 1176 PLN
 • Punta Cana
  Wylot z Warszawy
  od 3236 PLN
  Las Palmas
  Wylot z Warszawy
  od 1176 PLN

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!