Magia Świąt w samolotach Lufthansa Group

Magia Świąt w samolotach Lufthansa Group

Okres świąteczny w 2019 roku jest wyjątkowy także dla pasażerów Lufthansy, Austrian Airlines i SWISS. Przewoźnicy należący do Lufthansa Group pomogą dostać się turystom do miast, w których odbywają się najpiękniejsze alpejskie jarmarki świąteczne, a ponadto sprezentują pasażerom specjalne atrakcje związane z tym magicznym okresem!

Co znajdziemy w okresie świątecznym w samolotach Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines?

Od początku grudnia na pokładach samolotów linii SWISS pasażerowie wszystkich klas podróży mogą spróbować szwajcarskich bożonarodzeniowych specjałów w postaci ciasteczek Weihnachtsguetzli. Szwajcarski przewoźnik w Mikołajki serwował ponadto pierniczki i słodkie bułeczki Grittibänzen. Z kolei w okresie Świąt Szwajcarzy szykują dla swoich pasażerów kolejne niespodzianki. Jakie? Przekonamy się 25 grudnia!

Co w tym okresie zaoferuje Austrian Airlines? W ramach przygotowań do wizyty na wiedeńskim jarmarku świątecznym na pokładach samolotów austriackiego przewoźnika podróżni będą częstowani ciepłym ponczem, charakterystycznym dla plenerowych imprez przedświątecznych w stolicy Austrii. Z kolei w okresie przedświątecznym i w okolicach Nowego Roku na pokładach będą serwowane zdrowe owocowe przekąski.

Na pokładach samolotów Lufthansy w okresie świątecznym zagoszczą specjalne potrawy, wśród nich gęś z rożna z kabaczkiem i pierożkami. Ponadto pasażerowie otrzymają poczęstunek w postaci świątecznej czekolady i herbatników. Zarówno Lufthansa, jak i Austrian Airlines oraz SWISS umilą podróż swoim najmłodszym pasażerom pluszowymi maskotkami w bożonarodzeniowych czapeczkach.

Świąteczne jarmarki

Dokąd dolecimy samolotami Lufthansy, Austrian Airlines i SWISS? Niemiecki przewoźnik zaprasza w okresie świątecznym do Monachium, a zwłaszcza na Marienplatz, gdzie odbywa się Christkindlmarkt. To gratka dla fanów tradycyjnego bawarskiego stylu oraz kuchni. W nastrój przybyszy wprowadzą na pewno klasyczne zimowe przysmaki, jak grzane wino czy prażone migdały. Fani romantycznych doznań powinni z kolei udać się do Ogrodu Angielskiego, gdzie w Chińskiej Wieży również odbywa się bożonarodzeniowy jarmark. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z przejażdżki saniami!

Wiedeń, jak co roku, zaprasza na słynny Weihnachtstraum na Placu Ratuszowym. To największy i najstarszy jarmark bożonarodzeniowy. Prawdopodobnie również najbardziej efektowny, a wszystko dzięki iluminacjom, które rozświetlają gmach wiedeńskiego ratusza, plac i pobliski park. Ci, którzy wolą bardziej aktywnie spędzać czas, powinni odwiedzić Wintermarkt am Riesenradplatz, czyli jarmark pełen koncertów oraz wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Szwajcaria wita przyjezdnych atrakcjami Zürcher Wienachtsdorf. Stoiska z lokalnym rękodziełem, lodowisko, na którym można jeździć na łyżwach i grać w curling oraz lokalne przysmaki… Oto atrakcje jarmarku, odbywającego się nad brzegiem Jeziora Zuryskiego! Na Starym Mieście w Zurychu odbywa się Dörfli Weihnachtsmarkt, czyli bardziej kameralny i wyciszony jarmark ze straganami pełnymi rękodzieła.

 • Marrakesz
  Wylot z Krakowa
  od 1072 PLN
  Granadilla de Abona
  Wylot z Warszawy
  od 1175 PLN
 • Punta Cana
  Wylot z Warszawy
  od 3232 PLN
  Las Palmas
  Wylot z Warszawy
  od 1175 PLN

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!