Najtańsze bilety do Australii. Jak kupić lot w dobrej cenie?

Najtańsze bilety do Australii. Jak kupić lot w dobrej cenie?

Polacy najchętniej latają do Australii w ostatnim kwartale roku, a najmniejszym zainteresowaniem cieszą się styczniowe podróże. Średnia cena biletów w dwie strony w zeszłym roku wynosiła 4942 zł od osoby. Jeśli jednak cierpliwie szukać, można znaleźć bilety za 2500-2700 zł. 

Hitem była promocja linii Qatar Airlines, która sprzedawała bilety do Australii za niecałe 2000 zł. Taka okazja nie trafia się jednak często. Dlatego warto na bieżąco śledzić okazje eSky, gdzie pojawiają się najtańsze bilety.

Co ciekawe, na wysokość cen biletów lotniczych do Australii niewielki wpływ ma miesiąc rezerwacji czy lotu ani wyprzedzenie, z jakim kupujemy bilet. Czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na cenę, jest linia lotnicza. Warto wspomnieć, iż 2/3 lotów z Polski do Australii w 2015 roku zrealizowanych było przez linie lotnicze Emirates (39%) oraz Singapore Airlines (27%).

Chcąc lecieć do Australii trzeba liczyć się z koniecznością co najmniej jednej przesiadki na lotnisku. Tańsze bilety mogą wiązać się z większa liczbą przesiadek. Rezerwując bilet na tak odległej trasie warto zwrócić na to uwagę. Przy jednej przesiadce lot z Polski do Australii trwa ok. dobę.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!