Tanie loty Kanada – Polska. Kiedy najlepiej rezerwować?

Tanie loty Kanada – Polska. Kiedy najlepiej rezerwować?

Średnia cena biletu lotniczego do Kanady wynosi 3286 zł. Tylko jeden na cztery bilety udaje się kupić w cenie niższej niż 2500 zł. Sprawdziliśmy, kiedy najlepiej rezerwować bilety do Kanady, by znaleźć najtańsze bilety.

Chcąc zaoszczędzić na cenie biletu, najlepiej rezerwować na początku roku (styczeń – kwiecień). Dobrym momentem na zakup jest także listopad. W tych miesiącach przeciętne ceny biletów utrzymują się poniżej 3000 zł za osobę.

Najwięcej osób lata do Kanady pomiędzy czerwcem a wrześniem, dlatego najdroższe bilety kupimy, rezerwując od maja do lipca. Ceny biletów na odloty do Kanady w lipcu potrafią być nawet o 40% wyższe niż przeciętne ceny biletów lotniczych w roku (i ok. 75% droższe niż średnie ceny biletów sprzedawanych w okresie marzec – kwiecień).

Toronto jest najpopularniejszym miastem przylotu w Kanadzie. Przyjmuje aż 65% lotów z Polski. Przeciętna cena biletu lotniczego do Toronto i z powrotem w 2015 r. wyniosła 2 981 zł.

Najniższe ceny lotów do Kanady uzyskasz, rezerwując na początku marca lot na marzec lub kwiecień, czyli z krótkim wyprzedzeniem. Podobnie w marcu opłaca się również rezerwować loty z dużym wyprzedzeniem – najlepiej na wrzesień albo styczeń kolejnego roku.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!