TOP 5: Najlepsze restauracje w Tel Awiwie

TOP 5: Najlepsze restauracje w Tel Awiwie

Kuchnia Izraela to ciekawe połączenie tradycji kulinarnych różnych krajów. Swoje charakterystyczne smaki dorzucili tu zarówno przybysze z Europy Środkowej i Wschodniej, Hiszpanii, czy też z krajów Bliskiego Wschodu. Te tradycje przenikają się i sprawiają, ze wizyta w Tel Awiwie nie może obejść się bez odwiedzenia miejsc, które oferują najlepsze lokalne specjały. Przyjrzyjmy się kilku z nich!

Onza

Kilkanaście minut spaceru od starego portu w Jaffie znajduje się przyjemna, klimatyczna, niewielka restauracja z fotogenicznym barem i z fantastyczną kuchnią turecką. Izrael i Turcja? Tak! Przez wieki ziemie obecnego Izraela były częścią Imperium Osmańskiego i te wpływy są widoczne do dziś. Lokalne przekąski, donery, ale też burgery przyrządzone na sposób turecki… W Onzie tradycyjna kuchnia miesza się ze współczesnością. To prawdziwe tureckie fusion na izraelskiej ziemi!

  • Adres: Rabbi Hannina 3, Tel Awiw-Jaffa, Izrael

Hatraklin Bistro Meat & Wine

Około półtora kilometra od starego miasta w Jaffie, w przepięknym budynku z początków XX wieku znajduje się kapitalny lokal z kuchnią europejską i śródziemnomorską, specjalizujący się w daniach mięsnych. Jeśli lubimy steki przyrządzane ze szczyptą bliskowschodnich smaków, to Hatralkin jest najlepszym miejscem w Tel Awiwie, by zakosztować w mięsnej uczcie. Jak przystało na dobrą restaurację, znajdziemy tu także duży wybór win.

  • Adres: Heihal HaTalmud 4, Tel Awiw-Jaffa, Izrael

Bar Ochel

Z Jaffy ruszamy w stronę centrum Tel Awiwu. Zatrzymujemy się na Bazarze Karmel i… dajemy się ponieść niezobowiązującej atmosferze baru ze świetną kuchnią bliskowschodnią! Bar Ochel, który naprawdę znajduje się na tym targu, to doskonałe szakszuki, ryby i sałatki przyrządzane z lokalnych składników. Po spróbowaniu specjałów można przespacerować się na znajdująca się nieopodal Promenadę Tayelet.

  • Adres: Bazar Karmel 38, Tel Awiw, Izrael

Frishman Falafel & Frishman Sabich

Pora na coś szybkiego i taniego! Niemal w samym centrum Tel Awiwu znajduje się niewielki lokal, w którym można zasmakować w dwóch potrawach. Słynnego falafela przedstawiać nie trzeba, za to koniecznie należy go spróbować. Ciekawostką jest drugi z tutejszych specjałów – sabich, czyli kanapka z bakłażanem, jajkiem na twardo oraz masą lokalnych dodatków. Kuchnia izraelska zawdzięcza sabich irakijskim Żydom, którzy przenieśli tradycję przyrządzania tej potrawy ze swojego dawnego kraju.

  • Adres: Frishman 44, Tel Awiw, Izrael

Shakshukia

Pozostańmy w niższym przedziale cenowym i w centrum Tel Awiwu. Shakshukia to kolejne miejsce, gdzie można zjeść smacznie i tanio, a przy tym zachwycić się lokalną kuchnią. Szakszuki przyrządzane na różne sposoby oraz tabbouleh (sałatka warzywna pochodzenia libańskiego) to tutejsze specjały, które sprawiły, że niewielki lokal zaczął cieszyć się w pełni zasłużoną sławą. Dodatkowym atutem Shakshukii jest też bliskość plaży – wystarczy pięciominutowy spacer, by dosłownie poczuć fale Morza Śródziemnego!

  • Adres: Ben Yehuda 94, Tel Awiw, Izrael

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!