Wygodne podróże liniami SWISS

Wygodne podróże liniami SWISS

Swiss International Air Lines, to szwajcarskie linie lotnicze kontynuujące długą tradycję popularnego Swissair. Od 2005 roku Swiss należy do Grupy Lufthansa, a od 2006 roku do największego na świecie sojuszu linii lotniczych – Star Alliance i programu Miles&More. Linie SWISS znane są z doskonałej obsługi klienta oraz wysokiego poziomu oferowanych udogodnień. W związku z tym, że podróżowanie powoli wraca do łask, a lotniska przestają świecić pustkami, warto przyjrzeć się usługom specjalnym proponowanym przez szwajcarskiego przewoźnika. Wygodne podróżowanie w każdych okolicznościach? O to ze szwajcarską dokładnością zadbają linie SWISS.

Podróż z dzieckiem liniami SWISS

  • Informacje ogólne – przed wylotem

Podróżując liniami SWISS, niemowlęta i dzieci do 2. roku życia muszą posiadać własny bilet, który będzie kosztował tylko około 10% ceny standardowej, ale nie muszą mieć własnego siedzenia. Lot maluchy mogą spędzić na kolanach osoby dorosłej, zabezpieczone odpowiednim pasem bezpieczeństwa. Dzieci w wieku od 2 do 11 lat latają na osobnym siedzeniu, ale cena biletu liczona będzie według korzystnej taryfy dziecięcej. Warto pamiętać o tym, że przy podróży rodzinnej istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsc obok siebie. Na większości lotnisk można korzystać ze składanego wózka spacerowego, aż na krótko przed wejściem na pokład samolotu. Zostanie on zwrócony pasażerowi bezpośrednio po przylocie. Foteliki dziecięce, nosidełka i składane wózki dziecięce mogą być przewożone bezpłatnie.

  • Na pokładzie

Na 24 godzinny przed planowanym lotem, SWISS proponuje możliwość zamówienia specjalnego menu dla dzieci. Pasażerowie podróżujący z niemowlętami mogą przewozić mleko i płynne pożywienie dla niemowląt w bagażu podręcznym. Aby w czasie lotu maluchy się nie nudziły, załoga SWISS na większości lotów rozdaje puzzle, kolorowanki i inne zabawki. Na rejsach długodystansowych dostępne są filmy dla wszystkich grup wiekowych, gry komputerowe i kanał muzyczny dla dzieci.

  • Kiedy dziecko leci samo

Linie lotnicze SWISS zapewniają możliwość opieki nad dzieckiem, kiedy podróżuje ono samo. Usługa UM (czyli opieka nad małoletnim) jest obowiązkowa dla dzieci poniżej 12. roku życia i dostępna na żądanie dla pasażerów w wieku od lat 12 do 17. Załoga SWISS towarzyszy małym podróżnikom przed, w trakcie i po zakończeniu lotu, aż do bezpiecznego przekazania ich pod opiekę osoby uprawnionej.

Pasażerowie niepełnosprawni

SWISS oferuje pomoc dla pasażerów niepełnosprawnych zarówno na lotnisku, jak i podczas lotu. Przewoźnik proponuje zasięgnięcie porady lekarskiej dotyczącej niezbędnych udogodnień i zgłoszenie swoich wymagań najpóźniej na dwa dni przed odlotem. Na wszystkich lotniskach specjalnie wyszkolony personel pozostaje do dyspozycji niepełnosprawnych pasażerów, oferowane są bezpłatne wózki inwalidzkie i pojazdy transportowe z eskortą do odlotu i przylotu. Na wszystkich rejsach długodystansowych oraz na krótkich trasach na życzenie, zapewniony jest wózek inwalidzki na pokładzie, dostosowany do poruszanie się w kabinie samolotu. Transport wózka inwalidzkiego oraz podróż psa towarzyszącego są bezpłatne.

Przewóz zwierząt

Podróżując ze zwierzętami, należy pamiętać o tym, że zasady i przepisy dotyczące podróży lotniczych ze zwierzętami różnią się w zależności od celu podróży. Najlepiej zarezerwować podróż z wyprzedzeniem i przedstawić oryginalne wersje dokumentów zwierzęcia, takie jak: dokumenty importowe, eksportowe i tranzytowe oraz świadectwa zdrowia i szczepień. Każdy pasażer może zabrać ze sobą maksymalnie 2 zwierzęta, przewożone w zatwierdzonych kontenerach transportowych. Transport może odbywać się w kabinie lub ładowni, zależnie od wagi zwierzęcia i rozmiaru kontenera. Nie ma ograniczeń co do rozmiarów i wagi dla psów, pełniących funkcje ochronne lub wspomagające. Mogą one swobodnie podróżować w kabinie i nie muszą znajdować się w kontenerze transportowym.

Dokąd lecieć?

Głównym węzłem linii lotniczych SWISS jest lotnisko w Zurychu, dokąd dolecimy bezpośrednio między innymi z Warszawy. Szwajcarski przewoźnik, z lotnisk w Zurychu i Genewie, obsługuje ponad 100 kierunków w ponad 40 krajach na całym świecie, proponując regularne loty do i z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji. SWISS rozszerza swoją sieć lotów o tzw. loty codeshare. Rezerwacja dokonywana jest za pomocą SWISS, a lot realizowany jest przez odpowiednią partnerską linię lotniczą. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami, SWISS oferuje swoim pasażerom większy wybór i większą elastyczność w obsłudze lotów.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!