Dojazd we Francji ze stacji do stadionów piłkarskich

Dojazd we Francji ze stacji do stadionów piłkarskich

Wybierasz się na piłkarskie święto do Francji, ale nie masz pewności, jak poruszać się po tym pięknym kraju? Najłatwiej duże odległości pokonywać szybką koleją (TGV). Ale jak dostać się ze stacji kolejowej na stadion, gdzie rozgrywane są mecze?

Sprawdziliśmy, jak najłatwiej dostać się ze stacji na stadion w każdym mieście. 

Bordeaux, Stade Bordeaux-Atlantique

Do Bordeaux możesz dojechać szybką koleją TGV z innych miast Francji. Najszybciej dojedziesz z leżącej najbliżej Tuluzy. Dzięki świetnym poąaczeniom ze stolicą, podróż z odległego Paryża trwa niewiele ponad 3 godziny.

Pociągiem dojedź na stację Saint-Jean Station. Znajdź przystanek tramwajowy linii C. Wsiądź w tramwaj jadący w kierunku stacji Vaclav Havel. Wysiądź na 18. przystanku (ok. 30 min.) – Parc des Expositions. Stadion znajduje się ok. 270 m od Ciebie – to ok. 3 minuty spaceru. 

Lens, Stade Félix-Bollaert

Znajdujące się na północy kraju miasto Lens leży nieco ponad godzinę drogi szybką koleją z Paryża. Jeśli przylecisz samolotem na lotnisko Charlesa de Gaulle'a, podróż TGV do Lens potrwa 2 godziny. Pociąg na tej trasie kursuje 15 razy na dobę.

Ponieważ stadion znajduje się ok. 1 km od stacji kolejowej, najszybciej dotrzesz tu na piechotę. Spacer powinien zająć Ci ok. 10 minut.

Lille, Stade Pierre-Mauroy

Sąsiednie Lille znajduje się ok. 40 min. podróży pociągiem od Lens. Natomiast z lotniska Charlesa de Gaulle'a dojedziesz znacznie szybciej, w ok. 50 min.

Na stacji Lille-Flanders wsiądź do metra linii 1 w kierunku stacji 4 Cantons. Wysiądź na 7 przystanku (ok. 9 min.). Przesiądź się do autobusu linii 32 w kierunku Jean Lebas. Wysiądź na pierwszym przystanku (ok. 1 min.). Ostatni odcinek, ok. 800 m, pokonaj na piechotę (ok. 9 min.).

Lyon, Stade des Lumières

Miasto jest dobrze skomunikowane z Paryżem. Podróż ze stolicy trwa ok. 2 godziny. Pociągi kursują na tej trasie 22 razy na dobę.

Na stacji Part-Dieu wsiądź do tramwaju linii 3 w kierunku Parc Olympique Lyonnais. Wysiądź na przystanku pod samym stadionem (ok. 20 min.).

Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard

Miasto znajduje się ponad 500 km na południe od Paryża. Szybką koleją dojedziesz tu w ok. 3 godziny, zarówno z centrum stolicy, jak i z lotniska Charlesa de Gaulle'a.

Saint-Etienne Châteaucreux najłatwiej na stadion dostaniesz się na piechotę. To odległość ok. 2,3 km. Spacer na stadion powinien zająć ok. 25 min. 

Tuluza, Stadium Municipal

Tuluza znajduje się blisko granicy z Hiszpanią. Podróż pociągiem z Paryża trwa ok. 5 i pół godziny, z lotniska Charlesa de Gaulle'a ponad 6 godzin.

Ze stacji Touluse Matabiau przejdź ok. 300 m dalej, na stację metra Marengo-SNCF. Tam wsiądź do metra linii A w kierunku Basso Cambo. Wysiądź po ok. 4 min. jazdy na stacji Jean Jaures. Tam przesiądź się do metra linii B w kierunku Ramonville-Saint-Agne. Po przejechaniu ok. 5 min. wysiądź na stacji Saint Michel-Marcel Langer. Ostatni odcinek, ok. 1,5 km, pokonaj na piechotę. Zajmie Ci to ok. 15 min.

Marsylia, Stade Vélodrome

Z położonej z południowym wybrzeżu Marsylii podróż do stolicy trwa nieco ponad 3 godziny. 

Ze stacji kolejowej przejdź ok. 240 m (4 min.) na stację metra Saint Charles. Wsiądź do kolejki linii 2 w kierunku Sante Marguerite Dromel. Wysiądź na 5. przystanku - Rond Point du Prado (ok. 7 min. jazdy). Od stadionu dzieli Cię ok. 160 m spacerem.

Nicea, Allianz Riviera

Na podróż z lotniska Charlesa de Gaullea do Nicei trzeba zarezerwować ok. 7 godzin. Godzinę krócej TGV jedzie z Paryża.

Ze stacji Nice Ville przejdź ok. 700 m (ok. 8 min.) na przystanek autobusowy Jean Medecin. Wsiądź do autobusu linii 95 w kierunku Allianz Riviera. Po ok. 50 min. podróży wysiądź pod samym stadionem. 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!