Jak podróżować na Seszele w 2021 roku?

Jak podróżować na Seszele w 2021 roku?

Seszele to istny raj na ziemi - turkusowy ocean, biały piasek, bajecznie kolorowa rafa koralowa. Nic dziwnego, że właśnie to wyspiarskie państwo zostało uznane za najbardziej romantyczny kierunek turystyczny świata w 2020 roku. Od 25 marca Seszele otwierają się na turystów z całego świata. Jak podróżować do tego tropikalnego raju w czasie pandemii COVID-19?

Wjazd i pobyt

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego, jednak po przylocie należy okazać kilka dokumentów:

 • ważny paszport, 
 • bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż, 
 • potwierdzenie rezerwacji hotelowej, łącznie z danymi kontaktowymi 
 • dowód posiadania wystarczających środków na pokrycie kosztów pobytu.

Ponadto od 25 marca przed przylotem trzeba wystąpić o obowiązkowe pozwolenie (Health Travel Authorization) na podróż na Seszele. Aby uzyskać takie pozwolenie, należy złożyć wniosek na specjalnej rządowej stronie. We wniosku należy przedstawić: 

 • negatywny wynik testu PCR na COVID-19 lub certyfikat potwierdzający przyjęcie obu dawek szczepionki,
 • paszport, 
 • informacje o rezerwacji lotniczej  i hotelowej, 
 • informacje o karcie kredytowej/debetowej. 

Wnioski są rozpatrywane do 6 godzin.

Podróżujący na Seszele muszą również posiadać ubezpieczenie podróżne obejmujące zachorowanie i hospitalizację z powodu zakażenia COVID-19, a także kwarantannę. 

Testy na COVID-19 i kwarantanna

Od podróżujących (w tym dzieci i osób starszych) wymaga się teraz przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, wykonanego na 72 godziny przed wylotem lub przedłożenia zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19.
Od 25 marca nie będzie natomiast wymogu kwarantanny ani ograniczeń w przemieszczaniu się po wjeździe na Seszele.

Pobyt w hotelu i korzystanie z udogodnień

Podróżujący mogą zatrzymać się jedynie w licencjonowanych miejscach noclegowych, które otrzymały certyfikat od Public Health Authority. Lista tych obiektów dostępna jest na tej stronie
Po przylocie nie obowiązuje już wymóg minimalnego czasu pobytu na wyspach. Ciągle jednak podróżujący są zobowiązani do przestrzegania wymogów sanitarnych, w tym: 

 • obowiązku noszenia maseczek, 
 • zachowania dystansu społecznego, 
 • regularnej dezynfekcji i mycia rąk. 

Dzięki zachowaniu tych środków ostrożności, odwiedzający Seszele będą mieli dostęp do wszystkich części wspólnych na terenie hotelu, w tym: barów, basenów, SPA czy klubów dla dzieci. 

Sytuacja pandemiczna wciąż się zmienia. Dlatego przed podróżą należy sprawdzić aktualności dotyczące wymaganych dokumentów i możliwych ograniczeń, np. na przygotowanej przez nas stronie z informacjami dla podróżnych. 

Tekst powstał we współpracy z Seychelles Tourism Board.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!