Najlepsze wiedeńskie atrakcje dla dzieci

Najlepsze wiedeńskie atrakcje dla dzieci

Wiedeń to miasto wyjątkowe – zachwyca dorosłych i zaskakuje dzieci. Wielkomiejska zieleń, dmuchane zamki, zagłębie sztuki i raj dla aktywnych. To doskonałe miejsce na wspólny rodzinny wypad.

Prater

W tym parku rozrywki czeka na Ciebie aż 250 atrakcji: gabinet luster, miniaturowa kolejka górska, na której także najmłodsi radośnie krzyczą, instalacja „Lodowa Góra“, oferująca interaktywną podróż pełną przygód przez lodową krainę, w trakcie której wszystkie pięć zmysłów jest wystawianych na próbę. Ponadto przejechać można przez tunel strachu lub skakać do nieba w krainie dmuchanych zamków. Zbliżyć się do nieba o 117 metrów mogą wszyscy odważni, którzy zdobędą się na przejażdżkę karuzelą łańcuchową. Do pełni szczęścia brakuje wtedy już tylko dużej porcji waty cukrowej i kolorowych balonów.

Z wizytą u cesarza – Zamek Schönbrunn

Zamek Schönbrunn to tak naprawdę ogromny plac zabaw. Zwiedzając dziecięce muzeum „Poznać zamek Schönbrunn” poznasz fakty z życia rodu Habsburgów, a na koniec wizyty dzieci mogą przebrać się w historyczne kostiumy księżniczek i książąt. W styczniowe i lutowe soboty i niedziele dzieci od 6 roku życia mogą się wybrać na wycieczkę z przewodnikiem. Wycieczka „Cesarzowa Maria Teresa i jej dzieci” trwa około godziny i wiedzie przez sale paradne zamku Schönbrunn. Co więcej raz w miesiącu można wziąć udział w kursie kadryla – dworskiego tańca, który obecnie jest punktem kulminacyjnym wiedeńskich bali. Od końca marca do początku listopada ciekawą atrakcją jest wizyta w labiryncie.

W zgodzie z natuą – ogród zoologiczny Schönbrunn

Ponad 700 gatunków zwierząt i możliwość poznania ich niesamowitego świata. To główna obietnica ogrodu zoologicznego Schönbrunn. Zoo Schönbrunn to jeden z nielicznych ogrodów zoologicznych na świecie, któremu Chińska Republika Ludowa powierzyła parę niedźwiedzi panda. Latem 2016 roku na świat przyszły dwa pandzie bliźniaki. Zagrożone wyginięciem, żywiące się bambusem misie są ulubieńcami wśród odwiedzających.

Stałym punktem programu dla najmłodszych gości jest karmienie uchatek patagońskich. Nie tylko zwierzęta, ale także dzieci bawią się przednie, gdy uchatki wskakują do wody po ryby. W parku ze zwierzętami z Ameryki Południowej można obserwować mrówkojady, jak długimi językami wylizują karmę ze sztucznie uformowanej termitiery. Zwierzęta jak mrówkojady, tapiry amerykańskie i kapibary żyją tu wspólnie w pewnego rodzaju wspólnocie mieszkaniowej. Budynek z lasem deszczowym, w którym można poczuć się jak tarzan, to prawdziwa przygoda dla wzroku, węchu i słuchu. Warto także zobaczyć Polarium, gdzie ciekawskie maluchy mogą przycisnąć nos do szyby i obserwować, jak obok nich ślizgają się pingwiny. W budynku ORANG.erie z liny na linę, nad głowami dzieci, przeskakują natomiast orangutany. Ze ścieżki wśród koron drzew, która umożliwia obserwacje miejscowych gatunków ptaków, rozpościera się także spektakularny widok na zamek Schönbrunn, ogród zoologiczny oraz miasto. W znajdującym się obok lasku ustawiona jest ścianka wspinaczkowa, ozdobiona rysunkami salamander plamiastych oraz pajęcza sieć do zabawy. Na wybiegu dla słoni można podziwiać te imponujące zwierzęta podczas kąpieli i prysznica. Wyjątkową atrakcją zoo jest budynek z akwariami i terrariami, w którym znajduje się największa rafa koralowa w Austrii.

Od wiosny 2017 otwarta jest także nowa atrakcja w ogrodzie zoologicznym Schönbrunn, nowy pawilon dla żyraf. Do znajdującego się pod ochroną konserwatora zabytków budynku z roku 1828, dobudowano pełen światła słonecznego ogród zimowy. Dzięki czemu ci mieszkańcy sawanny mają także zimą dużo miejsca do poruszania się. Ponadto pawilon wyposażony jest w zawieszoną na trzech metrach wysokości galerię, z której goście mogą spojrzeć prosto w oczy tym fascynującym stworzeniom. Na powiększonym wybiegu przygotowano dla żyraf łąki, piaskownice do wypoczywania oraz różne punkty karmienia. W nowym obszarze dla żyraf można dowiedzieć się wiele na temat tych zwierząt. Oferta zabaw i quizów powinna także zainteresować dzieci, które będą dbały o ochronę gatunków w przyszłości.

Te miejsca zwiedzisz za darmo do 18/19 roku życia

Galeria Albertina, Muzeum Beethovena, zamek Belweder/ Górny i Dolny, Muzeum Pogrzebowe, Brennpunkt° – Muzeum Ciepłownictwa w Wiedniu, Muzeum Sztuki Cyrkowej i Klownów, Muzeum Esperanto, Muzeum Pieniędzy, Galeria obrazów Akademii Sztuk Pięknych, Muzeum Globusów, Dom Haydna, Muzeum Historii Wojska, Hermesvilla, mieszkanie Johanna Straussa, Muzeum Żydowskie, Muzeum Historii Sztuki (wraz z zamkiem Neuer Burg), galeria Künstlerhaus k/haus, Muzeum Sztuki Stosowanej MAK, Muzeum Judenplatz, MUSA – Muzeum, Galeria, Kolekcja Sztuki, mumok – Muzeum Sztuki Współczesnej fundacji ludwig wien, Austriacka Biblioteka Narodowa/ Sala Paradna oraz Muzeum Literatury, Muzeum Historii Naturalnej, Freski Neidharta, Austriackie Muzeum Folkloru, Pawilon Kolejki Miejskiej projektu Ottona Wagnera w Hiezing, Pawilon projektu Ottona Wagnera na placu Karlsplatz, Muzeum Papirusów, Zbiór z dziedziny patologii i anatomii w dawnym zakładzie zamkniętym Narrenturm, Muzeum Prater, Muzeum Rzymskie, cesarski skarbiec Schatzkammer, Muzeum Schuberta, Muzeum Techniki, Austriackie Muzeum Sztuki Teatralnej, Muzeum Zegarów, Muzeum Wozowni Cesarskiej Wagenburg, Muzeum Wiedeńskie, Muzeum Karlsplatz, Pałac Zimowy, muzeum 21er Haus, wszystkie muzea dzielnicowe oraz wystawy w muzeum dla dzieci Zoom w dzielnicy muzeów MuseumsQuartier.

WIęcej informacji na: https://www.wien.info/de/wien-fuer/familien

Źródło: Biuro Promocji Miasta Wiednia WienTourismus, www.wien.info

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!