TOP 10: Dokąd lecieć na wakacje?

TOP 10: Dokąd lecieć na wakacje?

Oto 10 najpopularniejszych wakacyjnych kierunków w 2016 roku. Od lat te kraje utrzymują się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów z Polski. Każdy z nich kryje wiele ciekawych, pięknych, wartych odwiedzenia miejsc. Nie sposób wymienić wszystkich, dlatego prezentujemy tylko niewielki wycinek tego, co najciekawsze.

10 miejsce: USA

To kraj tak wielki i zróżnicowany, że nie ma chyba na świecie osoby, która poznałaby wszystkie atrakcje, jakie można u spotkać. Wśród obowiązkowych punktów każdej wyprawy na pewno powinny znaleźć się kalifornijski park narodowy Yosemite, park narodowy Yellowstone, dawny port żyjący z handlu bawełną – Savannah, Waszyngton, Dolina Śmierci z ruchomymi wydmami, Góry Skaliste, San Francisco.

 • Chicago (IL)
  Wylot z Warszawy
  od 1387 PLN
  Nowy Jork (NY)
  Wylot z Warszawy
  od 2232 PLN

9 miejsce: Grecja

Starożytne zabytki i niesamowita przyroda urzekają każdego, kto choć raz odwiedzi Grecję. Zobaczyć trzeba koniecznie Akropol, wyspę Santorini z białymi domami, Meteory, czyli zespół prawosławnych klasztorów wybudowanych na skale z piaskowca, Wąwóz Víkos, miejsce narodzin sportowych zmagań – Olimpię, stanowisko archeologiczne w Mykenach, wyspę z granitowymi klifami – Samotrakę.

8 miejsce: Holandia

Oczywistym kierunkiem podróży jest Amsterdam. Tam polecamy wyprawę łodzią wycieczkowa opływającą kanałami wodnymi całe centrum miasta. W stolicy warto zajrzeć również na targ kwiatowy, do Dzielnicy Czerwonych Latarni, Muzeum Seksu i Muzeum haszyszu. Poza Amsterdamem ciekawe jest miniaturowe miasteczko Madurodam, w którym znajdują się miniatury prawdziwych holenderskich budowli czy znajdujący się w pobliżu miejscowości Lisse Keukenhof, jeden z największych w Europie ogrodów botanicznych.

7 miejsce: Szwecja

W Göteborgu warto zajrzeć na targ rybny Feskekôrka, do parku Slottskogen i przespacerować się bulwarem Kungsportavenyn. W gminie Kiruna na północy kraju działa Instytut Geofizyczny, w którym naukowcy zajmują się badaniem zorzy polarnych. Zjawisko najlepiej oglądać w styczniu lub lutym. Natomiast w osadzie Sevedstrop zobaczysz trzy domy, w  których rozgrywa się akcja „Dzieci z Bullerbyn”.

6 miejsce: Norwegia

Każdy, kto wybiera się do tego kraju, powinien poświęcić przynajmniej jeden dzień na podziwianie fiordów. Polecamy Lysefjord, wokół którego biegnie wiele tras trekkingowych. Z kolei port i stare miasto w Stavanger to kwintesencja norweskiej architektury. Warty zobaczenia jest również skansen Sunnfjord w miejscowości Movika z maleńkimi, starymi domkami.

5 miejsce: Niemcy

Choć wydaje się, że u naszego sąsiada nic nas nie zaskoczy, jest tu kilka ciekawych miejsc. Polecamy wyspę Mainau na Jeziorze Bodeńskim u podnóża Alp. Na wyspie znajdują się niesamowite ogrody. Na terenie miasta Heilderberg powstała pierwsza osada celtycka, ale prawdziwe wrażenie robi gotycko-renesansowy zamek, który zbudowano na wzgórzu Königstuhl.

4 miejsce: Francja

Gdyby chcieć zobaczyć wszystkie 400 zamków nad Loarą, trzeba by poświęcić na to kilka długich wyjazdów. Polecamy szczególnie otoczony pięknymi ogrodami zamek w Villandry. Z królewskich rezydencji, oprócz tych powszechnie znanych i wymienianych jednym tchem razem z innymi zabytkami Francji, warta uwagi jest budowla w Fontainebleau. Niektóre elementy zespołu pałacowo-parkowego pochodzą nawet z XII wieku.

3 miejsce: Hiszpania

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest wizyta w Barcelonie. A być w tym mieście i nie zobaczyć katedry Sagrada Familia to jak nie być w Barcelonie w ogóle. Z kolei w Saragossie najciekawszy jest El Palacio de la Aljaferia z XI wieku, w którym zachował się m.in. mauretański dziedziniec, pałac katolickich królów i meczet.

2 miejsce: Włochy

Wenecja, Florencja, Werona, Piza, Turyn… we Włoszech właściwie każde miasto zachwyca. Zawsze warte zobaczenia są Fontanna di Trevi, Forum Romanum i Koloseum w Rzymie, mieszczący się na maleńkiej wysepce Zamek Jajeczny oraz Palazzo Como w Neapolu, Palazzo Bianco i dom Krzysztofa Kolumba w Genui czy Piazza Maggiore w Bolonii.

1 miejsce: Wielka Brytania

W sierpniu warto zajrzeć do Pałacu Buckingham, gdy można zwiedzać sale reprezentacyjne. Krajobraz niczym z „Władcy Pierścieni” znajdziesz na terenie wąwozu Cheddar w hrabstwie Somerset. Polecamy również zwiedzanie edynburskiego zamku wzniesionego na granitowym szczycie wygasłego wulkanu oraz spacer wzdłuż wybrzeża w regionie Sutherland na północy Szkocji.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!