TOP 10 najbardziej romantycznych miast Europy

TOP 10 najbardziej romantycznych miast Europy

Gdzie warto wybrać się na walentynki? Które europejskie miasta kryją w sobie najbardziej romantyczne zakątki? Przygotowaliśmy dla Was TOP 10 najromantyczniejszych miast, oddalonych zaledwie kilka godzin lotu samolotem z Polski.

Barcelona

Średniowieczne uliczki tworzą niesamowity klimat na romantyczne spacery. Wzdłuż  kilometrowego deptaka La Rambla o każdej porze roku rozstawiają się uliczni grajkowie, mimowie, a właściciele kawiarenek wystawiają stoliki. Znajduje się tam źródełko Canaletes. Legenda głosi, że ten, kto z niego się napije, powróci do Barcelony.

Madryt

Jednym z najpiękniejszych miejsc na spacer jest plac de la Villa, otoczony pochodzącymi z XVI i XVII wieku kamienicami. Wśród nich najbardziej uwagę przykuwa Casa de Cisneros z 1537 roku. W pobliżu znajdują się równie ciekawe wieża i dom Lujan. Na wieży w 1820 roku zamontowano telegraf optyczny, który pozwalał przekazywać informacje za pomocą światła.

Rzym

Ponte Milvio, most miłości, do obowiązkowe miejsce wyprawy każdej zakochanej pary. To tu przywiesza się kłódki z imionami kochanków, a kluczyki wyrzuca do Tybru. Warto zwrócić uwagę na Fontannę do Trevi. Legenda głosi, że wrzucenie jednej monety oznacza powrót do Rzymu. Dwóch – romans, a trzech – ślub. Na zakończenie romantycznego dnia polecamy rejs po Tybrze.

Bolonia

Wybierzcie się na spacer pod arkadami, które chronią przed deszczem i słońcem. W starej części miasta można pod nimi pokonać aż 38 km. Gdy dotrzecie na Piazza Magiore, największy boloński plac, będziecie mogli podziwiać kilka pałaców oraz bazylikę San Petronio, która miała być największym kościołem na świecie. 

Londyn

Wybierzcie się na spacer do Holland Park – najbardziej romantycznego parku w mieście. Na jego terenie znajdują się m.in. oranżeria i ogród japoński. Piękną panoramę Londynu zobaczycie ze wzgórza Primrose Hill. Jeśli macie odwagę, ten sam widok możecie podziwiać z London Eye, wysokiego na 135m diabelskiego młyna.

Paryż

Tysiące kłódek przypiętych przez zakochane pary znajdziecie na Pont des Arts. Nie zapomnijcie zostawić swoją. Na romantyczną kolację warto zarezerwować stolik w restauracji le Polidor. Wnętrza wyglądają tak, jak sto lat temu, gdy klientami bywali wybitni francuscy artyści.

Edynburg

Zachwyci was średniowieczny klimat zamku. Jest tu dużo przestrzeni do spacerowania i wspaniały widok na całe miasto. A w komnatach poznacie historię walecznych Szkotów. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się na jedno ze wzgórz Arthur’s Seat. Z tego powulkanicznego wzgórza rozciąga się równie wspaniała panorama.

Praga

Trakt królewski, od Domu Miejskiego, przez rynek aż do Mostu Karola to bardzo popularna trasa spacerowiczów w Pradze. Ale równie pięknie jest w sąsiednich, pełnych uroku maleńkich uliczkach. Warto zboczyć z popularnej drogi, by zobaczyć równie piękne otoczenie, ale pozbawione tłumu turystów.

Budapeszt

Miasto pełne jest pięknych miejsc i budynków wartych zobaczenia, jak rybacka baszta, cytadela czy stare miejskie mury. Ale ciekawych przeżyć możecie szukać również pod ziemią. Pod powierzchnią znajduje się jaskinia wampirów. Przespacerujcie się podziemnymi lochami, mijając postaci w barokowych strojach i słuchając muzyki operowej. Mocne wrażenia gwarantowane.

Wenecja

Klasycznej weneckiej atrakcji zawsze towarzyszy romantyczny nastrój. Przejażdżka gondolą i podziwianie pałaców gotyckich, renesansowych i barokowych, wznoszących się po obu stronach Cnalazzo, to obowiązkowy punkt wyprawy do tego miasta. Wieczorem warto przespacerować się wąskimi, urokliwymi uliczkami.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!