TOP 10 niesamowitych plaż na świecie

TOP 10 niesamowitych plaż na świecie

Biały, drobny piasek, turkusowa woda pełna ryb, które nie uciekają przed podziwiającymi je nurkami, po horyzont tylko woda, a za plecami rezerwat przyrody. Rajskie plaże istnieją naprawdę. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najpiękniejszych plaż na świecie. 

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Włochy

Lampedusa pełna jest urokliwych plaż, ale Plaża Królików cieszy się największa popularnością. Wielu turystów przyjeżdża tu nie tylko rozkoszować się wodą i słońcem, ale przede wszystkim, by fotografować. Plaża urzeka zestawieniem turkusowej wody z pomarańczowymi skałami i białym piaskiem. Spiaggia dei Conigli znajduje się w zachodniej części wyspy, po południowej stronie, na wysokości Isola dei Conigli.

Horseshoe Bay, Southhampton, Bermudy

Różowy piasek i łagodne wejście do morza powodują, że plaża cieszy się ogromną popularnością. Najlepsze warunki do wypoczynku są tu od kwietnia do września. Plaża znajduje się w południowej części wyspy, tuż bok pola golfowego.

Elafonisi, Kreta, Grecja

Niesamowita plaża, z którem można przejść mielizną na maleńką wysepkę, gdzie znajduje się rezerwat przyrody. Sama plaża pełna jest mniejszych zbiorników, w których, zależnie od głębokości, można jedynie brodzić w wodzie lub pływać i nurkować. Plaża dość rozległa, co nie powoduje wrażenia tłoczności, ale na próżno tu szukać cienia. Plaża znajduje się na południowo-zachodnim brzegu Krety.

Iztuzu, Dalyan, Turcja

Plażę od lądu oddziela rzeka, na której znajduje się mnóstwo wysepek. Delta rzeki widziana z lotu ptaka tworzy fantastyczny krajobraz. Sama plaża ma ok. 6 km długości, ale jest bardzo wąska. Z jednej strony można kąpać się w ciepłym Morzu Śródziemnym, z drugiej strony znajduje się rzeka. Najciekawsza droga na plażę prowadzi rzeką z wioski Dalyan. Rejs pomiędzy wysepkami trwa ok. pół godziny.

Praia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazylia

Należący do brazylijskiego stanu Pernambuco, oddalony 350 km od lądu archipelag Fernando de Noronha pełen jest bujnej roślinności i bajecznych krajobrazów. Również plaża swą urodą zapiera dech w piersiach. Delikatny, biały piasek, ciepła woda, łagodne zejście i zieleń wokoło powodują, że mało kto chce wracać do domu.

Playa de Bolonia, Tarifa, Hiszpania

Jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie znajduje się pomiędzy górami San Bartolomé i Sierra de Plata. Przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć afrykańskie wybrzeże. Od maja do października plażowicze wygrzewają się na białym, drobnym piasku. Plaża znajduje się ok. 20 km od miasta Tarifa.

Grace Bay, Providenciales, Turks i Caicos

Biały piasek na plaży i obłędnie błękitna woda zachwycają turystów od lat. Dużą popularnością cieszy się tutaj nurkowanie, podczas którego można podziwiać niesamowite okazy podwodnego świata. Plaża znajduje się na północnym brzegu wyspy Providenciales, należącej do grupy wysp Caicos.

Flamenco Beach, Culebra, Portoryko

Przez niektórych uważana za najpiękniejszą wyspę całych Karaibów. Plaża w kształcie podkowy zachwyca turkusem wody i jasnością piasku. Plaża Flamenco znajduje się w północno-zachodniej części wyspy Culebra, ok. 30 km w prostej linii od wybrzeża Portoryko. Otoczona jest zielonym rezerwatem przyrody.

Cala Mariolu, Sardynia, Włochy

Błękitna woda, jasny, delikatny piasek i wspaniałe skały, otaczające plażę, zachwycają każdego, kto choć raz ma okazję spędzić tu nawet chwilę. Plaża jest dość mała, dlatego często jest tu tłoczno. Warto jednak próbować. Plaża znajduje się na wschodzie wyspy, ok. 14 km na północ od miasteczka Baunei.

Playa de las Catedrales, Ribadeo, Hiszpania

Plaża katedr, nazwana tak ze względu na charakterystyczne skały, które powstały na skutek działania słonej wody i wiatru. Kamienne naturalne rzeźby sięgają nawet 30 metrów. Piaszczysta plaża mierzy ok. 1,3 km długości. Znajduje się ok. 10 km od miasteczka Ribadeo na północno-zachodnim krańcu Hiszpanii. 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!