TOP 10 parków rozrywki w Europie

TOP 10 parków rozrywki w Europie

Każdy ma czasem ochotę poczuć się znowu jak dziecko. Bawić się, szaleć i cieszyć każdą chwilą. Wybraliśmy 10 najlepszych parków rozrywki w Europie, do których warto się wybrać. Choćby na jeden dzień. Może na Dzień Dziecka?

De Efteling, Kaatsheuvel, Holandia

Założony w 1952 roku, ma ponad 720 tys. m kw. powierzchni. Park zachwyca baśniowym wystrojem. Pełen jest elfów, nimf, wróżek i magicznych grzybów, a porozmawiać tu można nawet z drzewem! Znajdują się tu zarówno atrakcje dla młodszych dzieci, jak i dla dorosłych.

Tivoli Gardens, Kopenhaga, Dania

Założone w 1843 roku Ogrody Tivoli są drugi najstarszym działającym parkiem rozrywki na świecie. Georg Carstensen przekonał duńskiego króla do otwarcia parku tłumacząc, że "gdy ludzie bawią się dobrze, nie myślą o polityce". Najstarszą atrakcją jest tu kolejka górska z 1914 roku. 

Gardaland, Castelnuovo del Garda, Włochy

Park o powierzchni 60 ha znajduje się w pobliżu Werony. Co rok odwiedza go ok. 2,8 mln gości. Największe emocje wzbudza przejażdżka Blue Tornado, czyli odwróconą kolejką górską. Pędzi do  80 km/h, a przeciążenia wynoszą nawet 5g. Aby zwiedzić cały park, potrzeba kilku dni. 

Legoland Windsor, Staffordshire, Wielka Brytania

Park otwarty w 1996 roku skierowany jest głównie do najmłodszych dzieci. Powstał w miejscu działającego od 1969 roku Windsor Safari Park. Legoland podzielony jest na 12 tematycznych krain, m.in. Kraina Przygody, Wybrzeże Piratów, Królestwo Rycerzy. 

Wiener Prater, Wiedeń, Austria

Lunapark znajduje się na terenie ogromnego parku, który w XVIII wieku udostępnił poddanym cesarz Józef II. Najsłynniejszą atrakcją jest Wiener Riesenrad, diabelski młyn, który obraca się na tyle powoli, by można było spokojnie podziwiać panoramę miasta.

Europa Park, Rust, Niemcy

Największy niemiecki park rozrywki otwarto w 1975 roku. Wiele atrakcji nawiązuje do europejskich krajów. Najpopularniejsze atrakcje to górskie kolejki Blue Fire i Silver Star. Na terenie parku znajdują się zarówno atrakcje dla dzieci, jak i dorosłych. 

Port Aventura, Salou, Hiszpania

Port Przygód jest największym parkiem rozrywki w Hiszpanii i Europie Południowej. Tylko ludzie o mocnych nerwach decydują się na przejażdżkę największym rollercoasterem w Europie – Shambhali. Mierzy 76 m wysokości, a tory mają ok. 1,5 km długości. Pędzi z prędkością 134 km/h.

Disneyland, Paryż, Francja

Najpopularniejszy park rozrywki w Europie otwarto w 1992 roku. Na powierzchni 52 ha znajduje się pięć krain – Main Street USA, Adventureland, Discoveryland, Fantasyland, Frontierland. Cały park rozrywki można zwiedzać z pokładu kolejki. 

Legoland Billund, Dania

Największy Legoland na świecie działa od 1968 roku. Praktycznie wszystko w parku zbudowane jest z klocków Lego. Znajdują się w nim miniaturowe wersje istniejących budowli, np. stadion drużyny FC Kopenhaga, statua wolności czy duński Pałac Królewski. 

Liseberg, Goteborg, Szwecja

Otwarty w 1923 roku park rozrywki znajduje się na terenie miasta. Znajdują się tu m.in. trzy wieże swobodnego spadania, dwa diabelskie młyny i sześć rollercoasterów. Na jednym z diabelskich młynów można podziwiać panoramę miasta z wysokości 60 m.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!