TOP 5 atrakcji Ejlatu i okolic

TOP 5 atrakcji Ejlatu i okolic

Ejlat to portowe miasto położone nad Zatoką Akaba w południowej części Izraela. Warto tu przyjechać z co najmniej trzech powodów: znakomitej pogody przez cały rok, tanich biletów lotniczych, a przede wszystkim zapierających dech w piersiach widokach. Co zobaczyć, będąc w Ejlacie

Oto TOP 5 największych atrakcji Ejlatu

1. Czerwony Kanion

Red Canyon jest niewątpliwie jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji w tej części Izraela. Aby na spokojnie obejrzeć niezwykłe cuda natury i przespacerować się pomiędzy wielkimi czerwonymi formacjami skalnymi zaleca się wypożyczyć samochód (zwłaszcza, jeśli planujemy w tym samym dniu zwiedzić Timna Park, o czym poniżej). 

Do kanionu, który znajduje się na obszarze pustyni Negew prowadzi droga nr 12 w kierunku portu lotniczego Ovda. Podróż z centrum Ejlatu trwa ok. 25 minut. Na tej trasie kursuje również autobus nr 392 (cena biletu: ok. 16 NIS). Wejście do Czerwonego Kanionu jest bezpłatne. Do wyboru mamy kilka szlaków, które nie są szczególnie wymagające. Red Canyon to gwarancja niesamowitych wrażeń wizualnych.

2. Timna Park

Jest znacznie większy od Czerwonego Kanionu (obszar ma ponad 60 km2), dlatego wygodnie poruszać się po nim samochodem albo rowerem (koszt wypożyczenia: 20-90 NIS). Park Timna znajdujący się na terenach pustynnych, to niezwykły rezerwat przyrody przywodzący na myśl iście marsjańskie krajobrazy. Znajdują się tu fantastyczne formacje skalne (na niektórych widnieją rysunki naskalne powstałe w starożytności). Spiralne Wzgórze, skały w kształcie grzybów, piękne klify, stara kopalnia miedzi - to tylko niektóre z atrakcji parku. Przy zakupie biletu wstępu (koszt ok. 50 NIS za osobę dorosłą) otrzymujemy mapkę parku z zakreślonymi szlakami. Teren jest dobrze oznakowany, a samo zwiedzanie przyjemne, choć w czasie upałów przyda się odpowiednie nakrycie głowy i butelka wody.

3. Rafa Delfinów

Dolphin Reef w Ejlacie nad Morzem Czerwonym to jedyny w swoim rodzaju zoologiczny park morski, w którym żyją m.in. delfiny i lwy morskie. Z  pomostów można obserwować życie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Drugą, bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu w Dolphin Reef jest nurkowanie z delfinami w krystalicznie czystej wodzie pod okiem instruktora. Wejście do parku kosztuje 69 NIS za os. dorosłą. Snorkeling z delfinami to koszt rzędu 290 NIS. Dolphin Reef znajduje się kilkanaście kilometrów od centrum Ejlatu. Na miejsce można się dostać m.in. autobusem nr 15 (cena biletu: 4 NIS). 

4. Podwodne Obserwatorium i Park Morski

Setki gatunków ryb, przepiękne koralowce, żółwie morskie, a nawet rekiny – wszystko to można zobaczyć w Ejlacie. I to bez wchodzenia do wody! Nowoczesne obserwatorium zlokalizowane ok. 9 km na południe od centrum miasta, oferuje szereg dodatkowych atrakcji: karmienie i pokazy zwierząt, wycieczki łodzią podwodną, seansy filmowe, nurkowanie, zabawy edukacyjne dla najmłodszych. Ceny biletów wstępu zaczynają się od 75 NIS. Na miejsce dojedziemy m.in. autobusem nr 15 z przystanku Eilat Central Bus Station

5. Gan Binyamin Central Park

Dlaczego Park Miejski znalazł się w TOP 5 atrakcji Ejlatu? Z co najmniej dwóch powodów. Na terenie parku położonego w pobliżu luksusowej Strefy Hotelowej odbywają się pokazy muzycznych fontann. Musical Fountain to przyciągająca turystów oraz mieszkańców miasta gra kolorowych świateł, wody i muzyki. Kilkunastominutowe przedstawienia można podziwiać w godzinach wieczornych między 19.30 a 20.30 (udział bezpłatny). 

Drugim powodem, dla którego warto zajrzeć do Gan Binyamin Central Park jest Eilat Museum. Muzeum Miejskie, mimo że niewielkie, to w sposób atrakcyjny przybliża historię Ejlatu i okolic. Na miejscu można zobaczyć m.in. materiały poświęcone Operacji Ovda (1949 r.), eksponaty ze starej kopalni miedzi w Dolinie Timna, a także filmy o historii regionu. Wstęp kosztuje 10 NIS za os. dorosłą. 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!