TOP 5: najlepsze rodzinne parki rozrywki w Niemczech

TOP 5: najlepsze rodzinne parki rozrywki w Niemczech

Jak spędzić pełen emocji rodzinny weekend? Odpowiedź jest prosta - wybrac się do parku rozrywki, który potrafi zaskoczyć nie tylko swoimi atrakcjami, ale też magiczną atmosferą i pięknym położeniem. Tuż za naszą zachodnią granicą znajduje się wiele tego typu obiektów, które zaliczane są do europejskiej czołówki. Przyjrzyjmy się im bliżej, by znaleźć miejsce, w którym spędzicie pełen radości, zabawy i adrenaliny rodzinny wypad.

Jakie są najlepsze parki rozrywki w Niemczech?

Belantis

Park rozrywki Belantis znajduje się w Saksonii, niecałe 20 km od centrum Lipska. Jest to największy tego typu obiekt na wschodzie Niemiec. Belantis posiada 8 stref tematycznych, w których znajdziemy ponad 60 niezwykłych atrakcji, w tym spływy rwącą rzeką, chwile grozy w mrocznych katakumbach oraz spektakularny rollercoaster Huracan. Zwłaszcza ten ostatni to nie lada gratka dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Najmłodsi także z pewnością nie będą się tu nudzić. Czekają tu na nich bajeczne karuzele pod gołym niebem, tory wyścigowe, płytkie baseny, a także Huracanito – wyjątkowy rollercoaster dla dzieci, młodszy brat słynnego Huracana. Nie brakuje również klasycznej karuzeli łańcuchowej, huśtawek i zjeżdżalni, a także interaktywnych pokazów przygotowanych specjalnie dla najmłodszych gości. Wśród atrakcji dla całych rodzin znajdziemy także ekscytującą przejażdżkę kolejką Cobra w Dolinie Faraonów, wycieczkę leśnym szlakiem przyrodniczym, czy podróż pociągiem Wild West Express na Dzikim Zachodzie. Gratką będzie również udział w wykopaliskach archeologicznych w cieniu egipskiej piramidy.

Bilety do Belantis dostaniemy w cenie 28 euro (dla dzieci w wieku 5-10 lat) i 33 euro (dla osób powyżej 10 lat, w tym dorosłych). Spoorym udogodnieniem jest bilet rodzinny (co najmniej 3 osoby), który kosztuje 57 euro. Dzieci w wieku do 4 lat wchodzą za darmo za okazaniem świadectwa urodzenia lub innego dokumentu poświadczającego wiek. Park Belantis jest czynny od marca do listopada, w okresie marzec-czerwiec i wrzesień-październik w godzinach 10-17, a w szczycie sezonu (czyli w lipcu i sierpniu) od 10 do 18.


(c) Belantis/Eric Kemnitz

Europa Park

Europa-Park to imponujący park rozrywki, największy tego typu obiekt w całych Niemczech. Położony jest w miejscowości Rust w południowo-zachodniej części kraju, tuż nad Renem, którego nurtem przebiega granica niemiecko-francuska. Obszar parku liczy ponad 90 ha, a sam Europa-Park składa się aż z 18 krain tematycznych, w których rozlokowano kilkanaście niesamowitych rollercoasterów. Każda z krain poświęcona jest innemu krajowi lub regionowi Europy. Obsługa parku zapewnia dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi. W kompleksie znajduje się świetnie wyposażony salon HIPP, czyli specjalną strefę dla rodziców z niemowlętami. W trakcie rodzinnego pobytu w Europa-Parku warto skorzystać z oferowanej opcji Baby Switch: w czasie gdy jeden rodzic zajmuje się maluchem, drugi może korzystać z wszystkich atrakcji parku bez stania w kolejkach.

Bilety do Europa-Parku można zakupić w cenie 42,50 euro (dla dzieci w wieku 4-11 lat) oraz 49,50 euro (osoby powyżej 11 lat, w tym dorośli). Dzieci poniżej 4. roku życia wejdą do Europa-Parku za darmo (wiek dziecka należy poświadczyć przy kasie odpowiednim dokumentem!). Park otwarty jest nie tylko w sezonie letnim, który trwa od 24 maca do 4 listopada (codziennie w godzinach 9-18), ale także w sezonie zimowym - od 24 listopada do 6 stycznia, za wyjątkiem Bożego Narodzenia (wówczas park czynny jest w godzinach 11-19).


(c) Europa-Park

Hansa Park

Park rozrywki Hansa znajduje się na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w uzdrowiskowej miejscowości Sierksdorf. Swą nazwę zawdzięcza bliskości Lubeki – historycznej stolicy Ligi Hanzeatyckiej. Znajdziemy tu 11 krain tematycznych, których motywem przewodnim jest Hanza – średniowieczny związek miast handlowych z północnej Europy. Na 46 hektarach nadmorskiego terenu znajduje się około 120 atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym słynna kolejka górska Przysięga Kärnan, której tory mają długość 1235 m, a która potrafi rozpędzić się aż do... 127 km/h! Na terenie parku znajdziemy rónież repliki znanych zabytków miast Hanzy, park linowy, gabinet luster oraz liczne sceny plenerowe, na których odbywają się efektowne pokazy i warsztaty artystyczne dla dzieci. Najmłodsi goście mogą wziąć udział w wyścigu mini skuterami, zanurkować w ogromnym basenie z piłeczkami lub pójść w ślady Jamesa Cooka i przedrzeć się przez gęstą dżunglę Tahiti. Na maluchów czekają ponadto „mokre” atrakcje, takie jak zjazd na Barracuda Slide albo rejs łodzią Wikingów.

Hansa Park jest otwarty od 1 kwietnia do 1 listopada, w godzinach od 9 do 18. Jeśli chodzi o bilety, to ich ceny zaczynają się od 28 euro (dla dzieci od 4. do 14. roku życia), a nastolatki powyżej 14. roku życia i dorośli zapłacą 35 euro. Oczywiście dzieci do 4. roku życia wejdą do Hansa Parku za darmo za okazaniem dokumentu poświadczającego datę urodzenia.


(c) HANSA-PARK Freizeit- und Familienpark GmbH & Co. KG

Heide Park

Położony w Soltau, między Hamburgiem, Hanowerem a Bremą, Heide Park jest jednym z największych i najpopularniejszych parków rozrywki w Niemczech. Podzielony na 4 strefy tematyczne, oferuje ponad 50 różnych atrakcji, również dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Do nich z pewnością możemy zaliczyć Szkołę Jazdy, w której młodzi adepci czterech kółek nauczą się prowadzić samochody. Z kolei w krainie nawiązującej do Dzikiego Zachodu rodziny będą mogły odbyć spływ w pniu drzewa, a także odpocząć od szaleństw na karuzelach i mniejszych kolejkach. Od 2016 roku do dyspozycji gości oddano kolejną krainę, zainspirowaną filmem „Jak wytresować smoka”. Znajdziemy w niej liczne kolejki, ślizgawki, karuzele i łodzie Wikingów.

Na terenie Heide Parku znajdują się hotele, jest też centrum spa, park wodny i kemping. Z obiektem sąsiaduje park linowy Indianer Kletterpfad. Heide Park otwarty jest od kwietnia do końca października, w godzinach 10:00-17:00, w weekendy i w okresie lipiec-sierpień park czynny jest od 10 do 18. Za bilety zapłacimy od 39 euro (dzieci od 3 do 11 lat) do 46 euro (osoby od 12 lat wzwyż), dzieci do lat 3 wchodzą na teren parku bezpłatnie.


(c) Heide Park Soltau GmbH

Phantasialand Brühl

W odległości około 20 kilometrów od Bonn i Kolonii, znajduje się jeden z największych niemieckich parków rozrywki. Phantasialand Brühl, bo o nim mowa, posiada 7 tematycznych stref, nawiązujących do różnych miejsc na świecie i magicznych krain. Znajdziemy tu Mexico, China Town, Deep in Africa, Berlin, Mystery, Fantasy i Klugheim z najszybszą i najdłuższą na świecie rodzinną kolejką górską Raik. Dla najmniejszych przygotowano tu place zabaw. Trochę starszym dzieciom poleca się atrakcje od spokojniejszych karuzeli, przez wiele kolejek, po mrożące krew w żyłach ogromne machiny.

Jak w prawie każdym tego typu obiekcie, ze względów bezpieczeństwa, przy każdej z atrakcji obowiązują ograniczenia dotyczące minimalnego wzrostu. Park Phantasialand Brühl jest otwarty od kwietnia do listopada oraz w sezonie zimowym. Od 1 kwietnia do końca czerwca i od 28 sierpnia do 5 listopada czynny jest w godzinach 9:00-18:00, od 1 lipca do 27 sierpnia w godzinach 9:00-20:00. Od 24 listopada do 14 stycznia do parku można wstąpić w godzinach 11:00-20:00. Dzieci do lat 4 wejdą do Phantasialand bez opłat. W sezonie letnim bilet dla dzieci od 5 do 11 lat oraz seniorów powyżej 60. roku życia kosztuje 35 euro (zimą - 29 euro), a osoby w wieku od 12 do 60 lat zapłacą za niego 46,50 euro (zimą - 42 euro).


(c) www.phantasialand.de

Zdjęcie główne: (c) www.phantasialand.de

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!