Czy Turcja jest bezpieczna dla turystów?

Czy Turcja jest bezpieczna dla turystów?

Przed każdym zagranicznym wyjazdem warto sprawdzić aktualną sytuację bezpieczeństwa. Takie informacje dla turystów przygotowuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Często ostrzeżenia dotyczą konkretnych rejonów kraju, dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy w Turcji jest bezpiecznie.

Czy do Turcji potrzebny jest paszport?

Tak, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy podróżują do Turcji w celach turystycznych muszą posiadać paszport ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. To oznacza, że paszport powinien być ważny co najmniej 150 dni od daty pierwszego wjazdu na teren Turcji. Od 2 marca 2020 roku obywatele RP, podróżujący turystycznie do Turcji na okres do 90 dni (w ciągu 180 dni) nie muszą posiadac wiz.

W przypadku posiadania paszportu tymczasowego lub wyjazdu do Turcji w innym celu niż turystyczny, należy skontaktować się z Ambasadą Turcji w Warszawie.

Aktualne informacje na temat zasad wjazdu do Turcji i wymaganych dokumentów znajdziesz na tej stronie.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!