Opłaty roamingowe za granicą. Ile wynoszą?

Opłaty roamingowe za granicą. Ile wynoszą?

W czerwcu 2017 roku zniesione zostały opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej. Wydawałoby się, że od tamtego czasu nie będziemy już ponosić dodatkowych opłat za rozmowy, SMS-y i pobieranie danych z sieci. Prawo unijne dopuszcza jednak wyjątki od tej zasady, z czego chętnie korzystają polscy operatorzy komórkowi.

Ile i kiedy zapłacimy za roaming na terenie UE?

W świetle nowego prawa unijnego nie powinniśmy płacić dodatkowych opłat za korzystanie z telefonu komórkowego na terenie UE. W praktyce, od 1 lipca 2018 roku, klienci wszystkich polskich telekomów, będą musieli ponieść opłaty za połączenia, wysyłkę wiadomości oraz pobieranie danych z sieci. Dotyczy to jednak wyjątkowych sytuacji, a tego typu praktyki dopuszcza prawo unijne.

Czy wszyscy muszą płacić za roaming w UE?

Na szczęście dodatkowe opłaty roamingowe nie dotyczą wszystkich klientów. Niektóre telefonie komórkowe wprowadziły opłaty, które są naliczane jedynie w momencie, gdy użytkownik telefonu w ciągu ostatnich 30 dni częściej korzystał z niego za granicą. Najlepiej przed wyjazdem sprawdzić warunki swojej taryfy i upewnić się, za jakie usługi dopłacimy w trakcie podróży.

 

Ile wynoszą opłaty roamingowe poza UE?

Opisane powyżej zmiany w naliczaniu opłat za połączenia, wysyłkę wiadomości oraz połączenia z internetem nie dotyczą oczywiście krajów, które nie należą do Unii Europejskiej. Przed taką podróżą także warto sprawdzić stawki opłat roamingowych. Należy się jednak liczyć z tym, że będą one wyższe niż w przypadku roamingu na terenie UE.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!