Usługa FlyNet w samolotach Lufthansy: czym jest?

Usługa FlyNet w samolotach Lufthansy: czym jest?

Dostęp do usługi WiFi podczas lotu samolotem to znaczne udogodnienie dla podróżujących. Zwłaszcza, że podczas lotu nie można korzystać z internetu mobilnego. Sprawne surfowanie po internecie i przesyłanie służbowych maili bez problemów? Lufthansa oferuje swoim pasażerom możliwość skorzystania z usługi FlyNet podczas większości swoich rejsów.

Co to jest FlyNet w samolotach Lufthansy?

Przewoźnik zapewnia podróżującym dostęp do internetu podczas wybranych rejsów przy pomocy sieci FlyNet. Jest to w pełni bezpieczna sieć, której dostawcą jest Deutsche Telekom. Warto pamiętać, że korzystanie z internetu mobilnego na pokładach samolotów, w tym maszyn Lufthansy nie jest dozwolone, zatem dostęp do sieci FlyNet to jedyna opcja gwarantująca nam możliwość kontaktu z bliskimi czy współpracownikami poprzez WiFi.

 

Sieć FlyNet jest dostępna podczas lotów międzykontynentalnych oraz na wybranych rejsach po Europie, do/z Afryki Północnej oraz Bliskiego Wchodu. Przewoźnik zapewnia, że ilość lotów krótko i średniodystansowych z dostępną usługą WiFi stale się zwiększa, trwają także prace nad stworzeniem zintegrowanej struktury taryfowej, która umożliwi pasażerom wykupienie połączonego dostępu do FlyNet na wszystkie rodzaje lotów.

Jak działa FlyNet?

Dostęp do sieci FlyNet możemy uzyskać, gdy samolot osiągnie wysokość przelotową. Wystarczy włączyć WiFi na wybranym urządzeniu mobilnym i połączyć się z siecią FlyNet. Po otwarciu okna przeglądarki otrzymujemy dostęp do bezpłatnego portalu FlyNet, w którym znajdziemy informacje na temat usług Lufthansy, zrobimy zakupy online w sklepie przewoźnika, jak i sprawdzimy wiadomości na temat naszego miejsca docelowego podróży – opis atrakcji, pogody, miejsc, w których można coś zjeść itp. Osoby, które chcą skorzystać z internetu i aplikacji, muszą wybrać na portalu płatną usługę HotSpot, a następnie postępować według pojawiających się na ekranie instrukcji. Po przejściu opcji wyboru metody płatności za usługę, a także logowaniu, możemy swobodnie korzystać z internetu.

Ważne! Osoby będące klientami Deutsche Telekom lub ich firm partnerskich świadczących usługę roamingu, mogą zalogować się do sieci FlyNet poprzez użycie specjalnego kodu dostępu (o jego przesłanie należy poprosić jeszcze przed lotem).

Opłaty i rodzaje płatności

Lufthansa umożliwia klientom wybór jednej z kilku metod płatności za usługę FlyNet: kartą kredytową, poprzez serwis PayPal lub w ramach korzystania z mil premiowych z programu Miles&More. Klienci Deutsche Telekom (lub ich firm partnerskich) mają naliczaną opłatę za usługę roamingu międzynarodowego zgodnie ze stawkami taryfy u operatora.

Nazwa taryfy Cena Prędkość połączenia Zakres usługi
FlyNet Message 3 euro/1000 mil do 150 kb/s czatowanie, wysyłanie maili
FlyNet Surf 7 euro/2300 mil do 600 kb/s czatowanie, wysyłanie maili, surfowanie po internecie, możliwość podłączenia do sieci firmowej VPN
FlyNet Stream 12 euro/4000 mil do 15 mb/s

usługi wchodzące z zakres poprzednich taryf + słuchanie muzyki, oglądanie seriali, filmów itp.

Opłata za dostęp do sieci FlyNet podczas rejsów międzykontynentalnych:

Nazwa taryfy Cena Prędkość połączenia Zakres usługi
FlyNet Chat 7 euro/8 USD/
56 CNY/2300 mil
do 64 kb/s
bez ograniczeń czasowych
dostęp do aplikacji typu Facebook, Messenger, WhatsApp
FlyNet Mail oraz Surf 17 euro/20 USD/
137 CNY/5500 mil
do 400 kb/s
limit danych 500 MB
dostęp do powyższych aplikacji, surfowanie po internecie, wysyłanie maili, możliwość podłączenia do sieci firmowej VPN
FlyNet Mail oraz Surf Plus 29 euro/34 USD/
233 CNY/9500 mil
limit danych 1 GB zakres usług jak wyżej

Dostęp do sieci FlyNet można wykupić jeszcze przed lotem, jest on ważny przez cały rok kalendarzowy oraz kolejne 3 lata. Wykupienie jednego dostępu oznacza możliwość jednorazowego zalogowania się do sieci.

 

Jakie korzyści daje FlyNet?

Korzystanie z FlyNet podczas lotu umożliwia nam ciągły kontakt z bliskimi oraz współpracownikami. Czas podróży możemy przeznaczyć na pracę lub przeciwnie – oddać się przyjemnemu surfowaniu po internecie czy na przykład oglądaniu ulubionego serialu. Dodatkowo podróżujący w ramach rejsów międzykontynentalnych mają dostęp do bieżących wiadomości ze świata, polityki i sportu, w tym do informacji kanałów CNN oraz EuroNews, jak i mogą kontaktować się z innymi poprzez SMS-y i MMS-y lub też synchronizować dane ze smartfonem poprzez technologie GSM/GPRS. Sieć FlyNet zapewnia bezpieczne i szybkie przesyłanie danych oraz wiadomości.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!