Rezerwacja ubezpieczenia rezygnacji z podróży: jak jej dokonać?

Rezerwacja ubezpieczenia rezygnacji z podróży: jak jej dokonać?

W jaki sposób zarezerwować ubezpieczenie rezygnacji z podróży i zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, które uniemożliwiają wylot, zapewniając sobie zwrot poniesionych kosztów? Kiedy można zarezerwować ubezpieczenie All Risk, a kiedy standardowe ubezpieczenie rezygnacji?

Rezerwacja ubezpieczenia rezygnacji z podróży All Risk

Rezerwacja ubezpieczenia od rezygnacji z podróży All Risk jest możliwa jedynie w trakcie zakładania rezerwacji biletów lotniczych. Jak tego dokonać?

Po wybraniu najlepszej dla Ciebie opcji podróży przejdź do formularza rezerwacji. W tym formularzu pojawi się opcja wybrania ubezpieczenia, w tym ubezpieczenia podróżnego (dowiedz się więcej o ubezpieczeniu podróżnym) oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży All Risk. Dodaj ubezpieczenie, wypełnij wymagane dane i przejdź do płatności.

Kwota ubezpieczenia All Risk wynosi 10% wartości rezerwowanych biletów lotniczych. Ubezpieczenie jest opłacane w jednej transakcji z biletami.

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży All Risk umożliwia otrzymanie zwrotu 90% kosztów biletów lotniczych w każdym udokumentowanych przypadku. Dowiedz się więcej o warunkach ubezpieczenia rezygnacji z podróży All Risk.

Uwaga! Ubezpieczenia All Risk nie można wykupić już po zarezerwowaniu biletów w eSky. Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie w późniejszym terminie lub dokupić ubezpieczenie rezygnacji do rezerwacji założonej poza eSky, skorzystaj ze standardowego ubezpieczenia rezygnacji w sytuacjach nagłych.

Rezerwacja standardowego ubezpieczenia rezygnacji z podróży w sytuacjach nagłych

Standardowe ubezpieczenie rezygnacji z podróży w sytuacjach nagłych można wykupić już po zarezerwowaniu biletu, ale nie później niż 5 dni po dokonaniu rezerwacji. Standardowe ubezpieczenie obejmuje ściśle określone przypadki, które uniemożliwiają odbycie podróży.

Aby wykupić to ubezpieczenie, należy wejść na specjalną stronę, a następnie:

  1. Wybrać opcję „Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży” w formularzu.
  2. Podać wymagane dane. W tym datę rezerwacji i planowanego rozpoczęcia, a także całkowity koszt podróży (nie tylko biletów lotniczych, ale również noclegów i innych kosztów).
  3. Po przejściu na formularz rezerwacji podać dane ubezpieczonego, wybrać metodę płatności i opłacić ubezpieczenie.

Koszt standardowego ubezpieczenia wynosi 3% zadeklarowanej wartości podróży. Maksymalna kwota zwrotu to 5000 euro. 

Dowiedz się więcej o warunkach standardowego ubezpieczenia rezygnacji z podróży.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!