Czy potrzebne jest ubezpieczenie na lot dla kobiet w ciąży?

Czy potrzebne jest ubezpieczenie na lot dla kobiet w ciąży?

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich, kobiety w ciąży mogą podróżować samolotem do tygodnia ciąży określonego przez linie lotnicze (sprawdź szczegóły na temat latania samolotem w ciąży). Wówczas można wykupić tradycyjne ubezpieczenie podróżne, które zapewnia pełną ochronę ubezpieczeniową, w tym pomoc lekarską w razie zachorowania czy wypadku.

Warunki ubezpieczenia ściśle regulują zakres ochrony kobiet w ciąży, m.in. ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów leczenia związanych z przerwaniem ciąży, chyba że zostało ono wykonane w celu ratowania życia lub zdrowia osoby ubezpieczonej. Więcej na ten temat dowiesz się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed poniesieniem kosztów rezygnacji z biletów lotniczych, gdyby stan w trakcie ciąży uniemożliwił podróż, rozważ wykupienie ubezpieczenia rezygnacji z podróży All Risk.

 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!