Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Obecnie podróżowanie wygląda nieco inaczej, niż jeszcze kilka lat temu. Planując podróż musimy zwracać uwagę na dodatkowe aspekty, takie jak zabezpieczenie się przed niespodziewanymi zdarzeniami, potrzebę posiadania dodatkowych dokumentów czy nowe zasady podróżowania. W zmianach łatwo dostrzec także pozytywne aspekty, takie jak mniejsze tłumy, mniejsze kolejki czy dobre ceny. Wybierając się obecnie za granicę, warto zweryfikować zasady podróżowania, a także zaopatrzyć się w dodatkowe produkty turystyczne. Aby podróż była spokojna i bezpieczna, podstawowym elementem każdego wyjazdu jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. W tym artykule dowiesz się jakie są dostępne ubezpieczenia turystyczne i na które z nich powinieneś się zdecydować.

Na rynku można znaleźć różne produkty ubezpieczeniowe. Część z nich chroni nas w przypadku wystąpienia nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku czy zniszczenia bagażu w trakcie naszej podróży (zarówno zagranicznej jak i krajowej). Inne ubezpieczenia pozwalają się zabezpieczyć przed utratą kosztów w związku z rezygnacją z zaplanowanej podróży. 

Ważne, aby wiedzieć jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne i na co zwracać uwagę podczas jego zakupu, gdyż z pozoru podobne produkty mogą znacząco różnić się zakresem i ceną. Warto pamiętać, że najtańsze opcje nie zawsze są najlepsze dla Twojej ochrony i spokoju. Sprawdź, jakie ubezpieczenia możesz wykupić w eSky.

Ubezpieczenia od rezygnacji z podróży

Ubezpieczenia od rezygnacji z podróży to ochrona przed utratą pieniędzy wydanych na podróż, gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, musisz odwołać swój wyjazd. Poniżej znajdziesz porównanie trzech ubezpieczeń od rezygnacji z podróży dostępnych w eSky.

  Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży Ubezpieczenie All Risk Ubezpieczenie All Risk z możliwością przerwania podróży
nagłe zachorowanie w przypadku hospitalizacji + +
nieszczęśliwy wypadek + + +
kradzież wymaganych dokumentów podróżnych, np. paszportu lub dowodu osobistego + + +
zachorowanie na COVID-19 - + +
pogorszenie stanu zdrowia w przypadku choroby przewlekłej - + +
zachorowanie zwierząt domowych - + +
komplikacje ciążowe + + +
śmierć osoby ubezpieczonej, współubezpieczonej lub ich bliskich + + +
inne udokumentowane powody osobiste - + +
niezawiniona utrata pracy - + +
zmiana daty egzaminu - + +
kiedy można zakupić w ciągu 5 dni od daty zakupienia usługi turystycznej w momencie rezerwacji biletu w eSky w momencie rezerwacji biletu w eSky

Ubezpieczenia chroniące nas w trakcie podróży

Drugim istotnym produktem ubezpieczeniowym, który jest ważny podczas planowania wyjazdów jest ubezpieczenie turystyczne. Zapewni nam ono spokój i bezpieczeństwo w trakcie podróży w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenia podróżne charakteryzują się szerokim wachlarzem zabezpieczeń przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogą mieć miejsce podczas podróży. Warto zakupić polisę zarówno podczas podróży krajowych, jak i zagranicznych. 

Co zawiera polisa?

Ubezpieczenie turystyczne - zagraniczne Ubezpieczenie turystyczne - krajowe
Pokrycie kosztów leczenia zaostrzeń chorób przewlekłych do 50 000 € Ochronę NNW do 10 000 €
Pokrycie kosztów leczenia za granicą (w tym zachorowanie na COVID-19) do 300 000 € Ochronę OC do 200 000 €
Zwrot do 50 € za każdy dzień kwarantanny za granicą Odszkodowanie za zgubiony lub zniszczony bagaż do 1 000 €
Ubezpieczenia NNW do 10 000 € oraz OC do 200 000 € -
Odszkodowanie za zgubiony lub zniszczony bagaż do 1 500 € -
Assistance i transport medyczny -

Zakup odpowiedniego ubezpieczenia jest niezwykle ważny. Wybierając ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, w przypadku wystąpienia sytuacji uniemożliwiającej wyjazd, możesz zrezygnować z podróży i odzyskać część kosztów biletów lotniczych. Z kolei ubezpieczenie podróżne zapewni Ci spokój podczas Twojego wyjazdu i uchroni Cię przed niespodziewanymi kosztami w zakresie leczenia, czy kwarantanny.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!