Co to są wakacje last minute?

Co to są wakacje last minute?

Wakacje last minute, czyli wakacje wykupywane w ostatniej chwili przed wyjazdem, w znacznie niższej cenie. Gdy organizatorowi wycieczki pozostaje kilka wolnych miejsc, ten z reguły decyduje się na obniżenie ceny. Dzięki temu ma szansę wyprzedać wszystkie miejsca, natomiast turysta – zaoszczędzić.

Wczasy last minute nie różnią się standardem od wykupywanych w regularniej cenie z tej samej oferty. Podróżnych czekają takie same atrakcje, posiłki, miejsca hotelowe itd., co pozostałych uczestników wyprawy. Obniżona cena wynika wyłącznie z potrzeby wyprzedania ostatnich miejsc.

Wady i zalety wakacji last minute

Im większą grupą chcemy wypoczywać, tym znalezienie atrakcyjnej oferty będzie trudniejsze. Trzeba też się spieszyć – najatrakcyjniejsze oferty znikają najszybciej. Do plusów wakacji last minute należy przede wszystkim cena. Wysokość rabatu uzależniona jest od organizatora i czasu, jaki pozostał do wyjazdu. Poza tym, jest to ciekawa propozycja dla osób, których tryb pracy pozwala na wzięcie urlopu na kilka dni przed wylotem.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!