Batumi loty - Tanie loty do Batumi

Pokaż filtry

Batumi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: gruziński
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Lari (GEL)

 • A może darmowa czacza?

  Z wieży, zlokalizowanej przy porcie, codziennie o dziewiętnastej wydobywa się czacza, lokalny alkohol, destylowany z wina. Przez piętnaście minut, za darmo, będziesz miał możliwość jego skosztowania.

 • Podziwiaj okolicę

  Będąc w Batumi, warto skorzystać z możliwości podziwiania jego panoramy z wyjątkowej perspektywy. Udaj się w stronę portu i wsiądź na diabelski młyn, by z ponad 50 metrów wysokości spojrzeć na miasto.

 • Najlepsze pierogi

  Potrawą, której koniecznie musisz spróbować, będąc w okolicy, są chinkali. Są to regionalne pierogi – kołduny, wypełnione mięsem i przepysznym rosołem, jedz je ostrożnie, najpierw wypijając płyn ze środka.

Co warto zobaczyć w Batumi?

Batumi to miasto w południowo-zachodniej części Gruzji, u wybrzeża Morza Czarnego. Jest stolicą autonomicznej jednostki terytorialnej Adżarii. Liczy ponad sto pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców. Jest trzecim pod względem wielkości miastem kraju.

Batumi jest jednym z najstarszych gruzińskich ośrodków oraz jednym z najważniejszych krajowych portów. To także, a być może przede wszystkim, niezwykle popularna miejscowość uzdrowiskowa. Największy rozwój miasta przypadł na wiek piętnasty, a stało się to za sprawą znajdujących się tu licznych złóż ropy naftowej. Dziś władze miasta starają się przywrócić mu dawny blask, od kilku lat inwestując w nie mnóstwo funduszy, efekty są znakomite!

Architektura miasta jest… wyjątkowa. Z pewnością dla mieszkańców innych części świata na pierwszy rzut oka może okazać się nieco kiczowata. Zanim jednak tak krytycznie ją ocenisz, weź pod uwagę, że mieszkańcy Gruzji mają zupełnie inny gust, poza tym - zamiłowanie do ogromnych, oryginalnych i kolorowych budynków jest urocze i czyni ten kraj jeszcze bardziej wyjątkowym, a odwiedzenie go z pewnością będzie egzotycznym doświadczeniem.

Będąc tu, koniecznie wybierz się na promenadę – Batumi Boulevard. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża na długości ośmiu kilometrów tuż przy pięknej, kamienistej plaży. Jeśli będziesz mieć szczęście, może na horyzoncie zobaczysz nawet pływające tu delfiny!

Jeśli po spacerze zgłodniejesz, wśród restauracji w Batumi będziesz miał w czym wybierać. Jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście jest GUESTS Gastrobar przy ulicy Melashvilli 16/5. Dużo gości wybiera także Old Boulevard przy Ninoshvili Avenue 23A, gdzie w przyjemnej atmosferze można skosztować dań wschodnioeuropejskich. Świetnych potraw gruzińskich spodziewać możesz się w Heart of Batumi przy Mazniashvili 11. Osobom pełnoletnim polecamy zajrzeć do baru Chacha Time przy tej samej ulicy, gdzie szczególnie warto skusić się na lokalne trunki.

Przydatne informacje o lotniskach w Batumi

Popularne linie latające do Batumi

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Batumi

Znajdź nocleg w Batumi