Innsbruck loty - Tanie loty do Innsbrucka

Pokaż filtry

Innsbruck

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Z kartą taniej

  Wybierasz się na weekend do Tyrolu? Dzięki Innsbruck Card przez 24, 48 lub 72 godziny można korzystać do woli z publicznych środków transportu, kolejek górskich oraz z oferty muzeów.

 • Perła Tyrolu

  Zaprojektowana przez Zahę Hadid skocznia narciarska Bergisel to must see w Innsbrucku. Najlepiej wybrać się tu zimą podczas rundy Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich.

 • Inne zoo

  Dlaczego warto wybrać się innsbruckiego zoo? Zobaczyć można tu bowiem zwierzęta naturalnie występujące w Alpach. To świetna lekcja przyrody nie tylko dla najmłodszych.

Co warto zobaczyć w Innsbrucku?

Otoczony alpejskimi szczytami Innsbruck znany jest z pięknej architektury oraz przywiązania do tradycji. Jednak jego główne zalety to niepowtarzalna atmosfera kurortu i najlepsza w Europie infrastruktura narciarska.

Stolica Tyrolu zachwyca architekturą kolorowych kamienic i kościółków oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na okalające miasto Alpy. Tę położoną nad rzeką miejscowość najlepiej zwiedzać podczas spaceru. Warto wybrać się do jej zabytkowej części, tj. na ulicę Maria-Theresien-Strasse, gdzie znajdują się Annasaüle, czyli kolumna św. Anny upamiętniająca zwycięstwo Tyrolczyków nad Bawarią, a także zabytkowe kamienice. W drodze do barokowej katedry św. Jakuba (Dom zu St. Jakob) miniesz reprezentacyjną ulicę Herzog-Fredrich-Strasse, pałac cesarski Hofburg oraz Goldenes Dachl, tj. pokryty miedzianymi złoconymi blaszkami dach wykuszu w wybudowanej w 1500 roku siedzibie władców Tyrolu.

Innsbruck, dzięki doskonałej lokalizacji, jest jednym z najbardziej popularnych centrów sportów zimowych w Europie. Rejon doskonale nadaje się do uprawiania narciarstwa czy saneczkarstwa, a także do trekkingów i wspinaczek górskich. W okolicy znajduje się Olimpia Ski World Innsbruck łączący w sobie dziewięć ośrodków narciarskich o pięknych i doskonale przygotowanych trasach zjazdowych o różnej trudności oraz bogatej infrastrukturze. W oddalonej o kwadrans drogi od miasta miejscowości Glungezer znajduje się jedna z najstarszych oraz najdłuższa, 15-kilometrowa nartostrada w Tyrolu.

Na kulinarnej mapie Innsbrucka znaleźć można zarówno tradycyjne gospody, jak również restauracje, winoteki czy puby i bary z pięknym widokiem na góry. W Tyrolu królują knedle i kluski dostępne w wielu wersjach (np. Kaspressknödel z tyrolskiego szarego sera). Warto również spróbować wędzonego specku, innsbruckiej zupy czosnkowej z grzankami, zupy piwnej bądź dań na bazie dziczyzny lub cielęciny, np. Tiroler Gröstl. Ze względu na bliskość Włoch, w regionalnej kuchni znaleźć można polentę (Sterz), a także wiele ryb i makaronów. Najlepiej udać się do Gasthof Weisses Rossl przy Kiebachgasse, Weinhaus Happ przy Herzog-Friedrich-Strasse oraz do lokalu Speckeria przy Hofgasse.

Przydatne informacje o lotniskach w Innsbrucku

Popularne linie latające do Innsbrucka

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Innsbrucku

Znajdź nocleg w Innsbrucku