Wizz Air loty do Molde

Molde

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Miasto róż

  Molde reklamuje się jako miasto róż. Nie jest to tylko pusty frazes, w tym miejscu, pełnym przeróżnych kwiatów, zdecydowanie dominującym gatunkiem są bowiem te pięknie pachnące rośliny.

 • Miasto muzyki

  Co roku, w czerwcu, w Molde odbywa się międzynarodowy festiwal jazzowy. Jest to największa tego typu impreza w Europie, ściąga więc entuzjastów tego gatunków z całego kontynentu (i nie tylko!).

 • Morskie podróże

  Z Molde wypływają statki, a rejsy, kierowane na północ i południe, organizowane są przez operatora Hurtigruten. Promy z kolei codziennie wyruszają w kierunku fiordów, rezerwacja nie jest konieczna.

Co warto zobaczyć w Molde?

Molde - norweskie miasto, znajdujące się w dystrykcie Romsdal w okręgu Møre og Romsdal, na północnym brzegu Romsdalsfjord. Klimat w Molde jest umiarkowany, z ciepłym, ale nie gorącym, latem i stosunkowo łagodną zimą.

To, co stanowi bezsprzecznie największą atrakcję dotyczącą Molde, to natura rozpościerająca się wokół. W tej krainie fiordów, góry zapraszają i zimą, i latem! W zimie zjedziesz na nartach przy świetle zorzy polarnej, latem wybierzesz się na wycieczkę szlakiem, wśród przepięknej roślinności.

Jeśli wciąż mało będzie Ci widoków zapierających dech w piersiach - dalej bardzo wiele pozostaje przed Tobą. Wybierz się na punkt widokowy Varden, gdzie z wysokości 407 m n.p.m. zobaczysz wspaniałą panoramę miasta, wraz z okolicznymi fiordami. Zgłodniałeś? Przy punkcie widokowym znajdziesz restaurację Vardestua. Bardzo dobre jedzenie przy takich widokach, czego chcieć więcej?

Miasto jest świetnym miejscem na rozpoczęcie wycieczki wzdłuż dwóch najpiękniejszych szlaków Norwegii - Trollstigen i Atlanterhavsveien. Na pierwszym z nich - drodze Trolli - wśród niesamowitych krajobrazów i pomiędzy jedenastoma serpentynami, zobaczysz znaki ostrzegające przed trollami. Drugi ze szlaków, poprzez siedem mostów, łączy kilka wysp, usytuowanych w zatoce Hustadvika. Największy z mostów jest, uformowany w łuk, Storseisundet. Szlak ten łączy w sobie piękno natury i pracy wykonanej przez ludzi.

Gdzie zjeść? Na śniadanie lub lunch polecamy Ci zajrzeć do Fole Godt przy Storgata 61. Skosztujesz tu słodyczy, bardzo dobrych kanapek i zup, a także napijesz się świetnej kawy. Na obiad lub kolację wybierz się z kolei na przykład do Molde Fjordstuer przy Julsundvegen 6, specjalizującej się w kuchni skandynawskiej w jej wykwintnej odmianie. Inne miejsce? Knajpka Glass przy Torget 1, w której z kolei zjesz różnorodne dania kuchni europejskiej - bardzo dobre makarony, pizzę czy dania mięsne.

Przydatne informacje o lotniskach w Molde

Popularne linie latające do Molde