Quito loty - Tanie loty do Quito

Pokaż filtry

Quito

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Kiedy wybrać się do Quito?

  Do Quito najlepiej przyjechać w porze suchej, przypadającej na okres od czerwca do września. Pora deszczowa trwa 8 miesięcy - od października do maja.

 • Jak dotrzeć do miasta?

  Większość osób podróżujących do Ekwadoru korzysta z lotów na lotnisko w Quito (UIO). Do miasta można też dojechać autobusem z niemal każdego zakątka kraju. Głównymi dworcami autobusowymi są Quitumbe na południu i Carcelén na północy miasta.

 • Kultura

  Quito może poszczycić się największym i najlepiej zachowanym historycznym śródmieściem w Ameryce. Atmosferę buduje mieszanka architektury kolonialnej i współczesnych budynków. Wielu rdzennych mieszkańców nadal kultywuje tradycję i sprzedaje na lokalnych rynkach oryginalne rękodzieło.

Co warto zobaczyć w Quito?

Quito to stolica Ekwadoru, położona na północy kraju na wysokości 2800 m.n.p.m. i otoczona szczytami Andów. 8 września 1978 roku stało się pierwszym obok Krakowa miastem wpisanym przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa.

W Quito panuje klimat subtropikalny, charakteryzujący się wysoką temperaturą, przy rocznej średniej 13,7°C. Koszty życia w Quito są niewysokie. Niewiele zapłacimy za jedzenie i usługi publiczne. Większość mieszkańców nie ma własnego samochodu, ludzie poruszają się na piechotę albo korzystają z transportu publicznego.

Jak przystało na miasto wyróżnione przez UNESCO, w Quito nie brakuje wydarzeń kulturalnych i wystaw. Prężnie działają tu filharmonie, muzea i galerie sztuki.

Przydatne informacje o lotniskach w Quito

Popularne linie latające do Quito

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Quito

Znajdź nocleg w Quito