Ryanair loty z Luqi do Brindisi

Brindisi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • W podróży przez świat

  Brindisi pojawiło się w powieści Juliusza Verne’a –  „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”. Główny bohater, Fileas Fogg, trafił do tego miasta, podczas pokonywania odcinka między Londynem a Suezem.

 • Przyjemny klimat

  W Brindisi panuje przyjemny, niezbyt gorący i wilgotny klimat. O tym, jak relaksujące jest to miejsce, świadczy to, że Irlandczycy i Anglicy coraz chętniej wybierają je, by spędzić tu swoją emeryturę.

 • Nazwa miasta

  Nazwa miasta pochodzi najprawdopodobniej od mesapijskiego słowa brention, które oznacza dosłownie głowę jelenia. Miała ona wziąć się od kształtu miejskiego portu, który ma ją przypominać.

Co warto zobaczyć w Brindisi?

Brindisi jest portowym miastem we włoskim regionie Apulia, znajdującym się przepięknej, południowej części kraju. Dzięki temu, że znajduje się na wybrzeżu, już od starożytności pełniło ważną rolę w międzynarodowym handlu.

Brindisi znajduje się w tym samym regionie, co niezwykle popularne Bari, co, wbrew pozorom może stanowić jego zaletę. Podczas, gdy do Bari zjeżdża co roku ogromna liczba turystów, w Brindisi wciąż jest dużo bardziej spokojnie. Około trzech czwartych turystów stanowią Włosi, co z pewnością świadczy o tym, że warto wybrać się tu choć na krótki wyjazd.

Zwiedzanie Brindisi trzeba zacząć od wybrania się do starej części miasta. Spacer jej uliczkami to niezwykle przyjemne doświadczenie, otoczony niezwykłymi, starymi budynkami, poczujesz się, jakbyś wrócił do dawnych czasów. Dzielnica jest niewielka, śmiało możesz zatem pozwolić sobie na zgubienie się w zaułkach, bo z pewnością po niedługim czasie uda Ci się zlokalizować punkt wyjściowy. Podczas wycieczki zajrzyj także koniecznie do kawiarni na świetną, włoską kawę.

Miasto słynie z doskonałych, wytwarzanych w nim, produktów. Z powodzeniem uprawia się tutaj drzewa oliwne, winorośle, migdały i wiele warzyw, takich jak zielone pomidory, papryka czy cykoria. W Brindsi produkuje się także wina, których jakość doceniana jest na całym świecie. Warto wspomnieć przede wszystkim o winach czerwonych, które w tym miejscu wytwarzane są z winogron Negroamaro.

Będąc tu, trzeba zatem skosztować dań, na bazie lokalnych produktów, w ich najlepszym wydaniu. W Brindisi nie brakuje miejsc ze znakomitą kuchnią. Jedną z najbardziej popularnych restauracji jest La Locanda del Porto przy Via Montenegro 20, możesz spodziewać się tu doskonałych owoców morza i makaronów. Miejscem, w którym warto skosztować przede wszystkim pizzy jest z kolei Brunda Pizzeria przy Piazza Dante 8. Zawiedziony nie wyjdziesz także z pewnością z Braceria Semeraro przy Piazza Mercato 25 i Pantagruele przy Salita di Ripalta 1/3.

Przydatne informacje o lotniskach

Luqa Brindisi