Air Astana loty z Ałmatów do Atyrau

Atyrau

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: kazachski, rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +5
  Waluta: Tenge (KZT)

 • Uzbrój się w cierpliwość

  Do Atyrau przylatujesz samolotem lub dotrzesz tu innym środkiem publicznego transportu? Uzbrój się w cierpliwość, tutaj nikt nie przestrzega kolejki. Pierwszeństwo wejścia do samolotu? W Atyrau takie przywileje nie istnieją.

 • Elastyczne godziny zameldowania

  Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość w kwestii zakwaterowania. Rzadko spotyka się tutaj konieczność wymeldowania się około południa, najczęściej panuje zasada czasu pobytu zaokrąglonego do pełnej doby.

 • Podróżuj po znajomości

  Jeśli będzie Ci potrzebny przejazd samochodem, najlepiej poproś o pomoc kogoś w hotelu, w którym mieszkasz. Taka wycieczka będzie Cię kosztowała trzy razy mniej, niż gdybyś postanowił skorzystać z taksówki. 

Co warto zobaczyć w Atyrau?

Atyrau to miasto portowe nad rzeką Ural, we wschodniej części Kazachstanu, niedaleko wybrzeża Morza Kaspijskiego, czyli największego jeziora na świecie. Do początku lat dziewięćdziesiątych znane było jako Gurjew. Pierwotna nazwa została nadana miastu na cześć rodziny jego fundatorów, którzy rozpoczęli na tym terenie rybołówstwo i wydobycie ropy naftowej. Dzisiejsza nazwa oznacza natomiast miejsce, w którym rzeka wpływa do morza.

Atyrau, leżąc u styku dwóch kontynentów, w harmonijny sposób łączy w sobie wpływy zarówno Europy, jak Azji. Jest jednym z dwóch miast na świecie, których obszar leży na dwóch kontynentach. Region, wzbogacony na ropie naftowej, oferuje świetne hotele i restauracje, których liczba stale wzrasta.

Gdzie zatem warto wybrać się, aby coś zjeść? Jednym z najpopularniejszych miejsc jest Sancak przy Azattyk Avenue 9, dania, których będziesz mógł tam skosztować, są odzwierciedleniem kultury tego miasta, ponieważ pochodzą zarówno z Azji, jak i Europy. Godny polecenia jest także bar Cinzano przy Momyshuly 25, specjalizujący się w kuchni japońskiej.

Jeśli chodzi o spędzanie wieczoru poza domem, polecamy Ci wybrać się do piwiarni Bavarius, w której oprócz świetnego piwa, zjesz bardzo dobre przekąski, warto także zaznaczyć, że kelnerzy znają angielski, co niestety wciąż nie jest standardem. Na poranek po imprezie przyda się aromatyczna kawa z pysznym ciastkiem? Zajrzyj do Booblik przy Azattyk Avenue 17v.

Warto wspomnieć, że kierunek Morza Kaspijskiego nie jest szczególnie popularny, turyści wybierają raczej południową i południowo-zachodnią część Europy, a niesłusznie! Wybrzeże tego największego na świecie jeziora zapewnia niezwykłe widoki, co w połączeniu z gorącym klimatem gwarantuje świetne, upalne wakacje. Fakt, że nie spotkasz w tym miejscu tak wielu innych podróżnych, jak we wspomnianych wcześniej regionach, z pewnością jest jego dodatkowym atutem. 

Przydatne informacje o lotniskach

Ałmaty Atyrau

Popularne linie latające na trasie Ałmaty - Atyrau